Nieuwsbrief Willibrorduskerk, week 44

Nieuws uit de Kerkstraat

Iedere vrijdagmorgen verzamelt zich een vast clubje aan de koffietafel bij Andranik. De laatste nieuwtjes worden uitgewisseld en de mensen, die naar de viering van half tien komen, worden begroet. Vandaag is een voor mij nog onbekende mevrouw aangeschoven. Zij is al druk in gesprek en vertelt net dat ze onlangs in Heiloo is komen wonen. Zij heeft zich aangemeld bij het dameskoor, maar vandaag komt zij voor de Bloemengroep. In Amsterdam, waar zij voorheen woonde, heeft ze nog één vrijwilligerstaak aangehouden: kerkwacht in de Nicolaaskerk. Deze basiliek, vlak tegenover het Centraal Station, is elke middag geopend. De kerkwachten zijn met zijn drieën en verwelkomen bezoekers uit vele landen, een prachtige job lijkt mij.
Langzaamaan druppelen de andere Bloemendames binnen. Met recht druppelen., want wegens de hevige regenbuien zijn ze beiden lopend met de paraplu aangekomen. Na een warme kop koffie kunnen ze er weer tegen en gaan ze samen met hun nieuwe collega in de kerk aan de slag. Even later voegt ook Romano zich bij hen. Hij komt helemaal uit Alkmaar Noord fietsen in zijn gele oliepak, maar niet voor niets. Op de linkerpunt van het priesterkoor laat hij een schitterend bloemstuk verrijzen. Er wordt werk gemaakt van de kerkversiering en dat heeft een reden, want er komen twee bijzondere dagen aan.
‘Geloven in het alledaagse’ is het thema van de ontmoetingsdag van de Vereniging van Pastoraal Werkenden, die de volgende dag in Willibrordushuis en –kerk wordt gehouden. Ina heeft met haar cateringgroep alles perfect voorbereid. Er is vrijdag al een enorme pan bevroren soep gebracht en vanmorgen komen daar nog twee ‘heksenpotten’ bij. Statafels en extra stoelen zijn door de Klussenclub aangesleept. Rond tien uur melden zich de eersten van de ruim 100 deelnemers voor een kop koffie en om half elf wordt de dag in de kerk geopend met een lied en een lezing. Na een tweede koffieronde verdelen de mensen zich voor zes ‘werkwinkels’ over alle ruimten in ons gebouw. Tijd voor de catering om alles af te wassen en de lunch voor te bereiden. Na de lunch volgt nog een ronde workshops en tenslotte is er een viering waarin mooie liederen klinken. De dirigente is enthousiast over de akoestiek van de kerk en moedigt ons aan ‘de zang langs de muren te laten opstijgen’. Er klinken deze dag nog veel meer complimenten, voor het comfort en de mogelijkheden van de gebouwen, voor de organisatie en de inzet van de vrijwilligers. Zo vraagt een mevrouw: “Mag ik even een foto maken van de prachtige bloemstukken in de kerk? Dan kan ik ze aan onze Bloemengroep laten zien….”
De volgende dag staan de fietsenrekken al vroeg vol. Alle koren zullen vandaag zingen bij de start van de Schoenendoosactie. De Kerkstraat biedt nu een heel andere beeld, de kraam met spulletjes is opgesteld en op de banken langs de muur staan stapels lege schoenendozen om mee te nemen. Een hele rij zelfgehaakte knuffeldieren zit mooi te wezen op het randje van het raam van het kantoor. In het transept van de kerk is net genoeg plek om alle koorleden van een stoel te voorzien. Dapper staat WiKiKo/JoKo vooraan en zingt enthousiast. Bij het Schoenendooslied gaat het helemaal los, alle koorleden van jong tot ouder en vele kerkgangers  zingen swingend ‘Hey daar..!’ En als traditioneel, aan het eind van de viering, de video ‘Jij dacht aan mij’ weer klinkt en de beelden in de apsis verschijnen, kijken we allemaal samen één kant op, naar die blijde kindergezichtjes: Geven maakt je rijk!

Marieke Hoetjes

 

Vieringen

 • Donderdag 31 oktober – 10.00 uur
  Eucharistieviering in Zorgcentrum Overkerck
 • Vrijdag 1 november – 09.30 uur
  Eucharistieviering in de Moeder Godskapel

  Gebedsintentie:

  Gré Bakkker-Denneman
 • Zaterdag 2 november – ALLERZIELEN

  10.00 uur:

  Eucharistieviering met Herenkoor
  Voorgangers: H. Helsloot en P. Bindels

  Gebedsintenties:
  Truus Kraaijer-van de Velden, Pieter Jonker en Aafje Jonker-Wever, Marijke Barendse-Broers, In dierbare herinnering: Lies Lubke en overleden ouders, Coby Jazet-Crone, Jan Bakker, Wim Heijne, Agnes Heijne-Boersen en overleden dochter Linda, Tinus en Annie van Zaal-Kaandorp en overleden familie, Anneke Schut-van Zaal, In dierbare herinnering: Jan Ridderikhof, In dierbare herinnering: Sjaak Overbeek, Piet Appelman en zegen over zijn gezin, Jac Verberne, Jeanne Oosterbaan-Doedens,
  In liefdevolle gedachten: Peter Greijer, Ter nagedachtenis aan de lieve bijzondere Ali Witte, In dankbare herinnering: Michaël van Velzen en Anna Maria van Velzen-Vermorken, Thom Westerhuis en overleden ouders, Corrie Jonker-Kaandorp

  19.00 uur:
  Eucharistieviering met Dames- en Herenkoor
  Voorgangers: H. Helsloot en P. Bindels

  Gebedsintenties:
  Truus Kraaijer-van de Velden, Pieter Jonker en Aafje Jonker-Wever, Marijke Barendse-Broers, In dierbare herinnering: Lies Lubke en overleden ouders, Coby Jazet-Crone, Jan Bakker, Wim Heijne, Agnes Heijne-Boersen en overleden dochter Linda, In dierbare herinnering: Co Smit, Jelle Altenburg
  In dierbare herinnering: Jan Ridderikhof, In dierbare herinnering: Sjaak Overbeek, Piet Appelman en zegen over zijn gezin, Jeanne Oosterbaan-Doedens, In liefdevolle gedachten: Peter Greijer, Ter nagedachtenis aan de lieve bijzondere Ali Witte, In dankbare herinnering: Michaël van Velzen en Anna Maria van Velzen-Vermorken, Thom Westerhuis en overleden ouders, Corrie Jonker-Kaandorp

 • Zondag 3 november – 10.00 uur:
  Eucharistieviering met Dameskoor
  Voorgangers: H. Helsloot en P. Bindels

  Gebedsintenties:
  Tony van Sante-van Laarhoven, Fenny de Koning-Wennekes, Greet Tamis, Martha Groen-Groot, Annie van Westerop, Peter de Boer, Joop Stroomer, Han Krieger, Ter nagedachtenis aan de lieve bijzondere Ali Witte, Anton van der Heijden, Overleden familie Lammers, Johannes Hendrikus Hageman, Gerrit Eijkel en Riet Eijkel-Nielen, Jan Hoetjes, Catharina Hoetjes-Erkamp en zoon Piet

 

Agenda

 • Dinsdag 29 oktober
  14.00 uur: Werkgroep Ziekentriduum
  20.00 uur: Locatieraad Willibrord

 

Extra Nieuws

Allerzielen 2019

Dit jaar valt Allerzielen op zaterdag 2 november.
’s Ochtends om 10.00 uur is er een eucharistieviering, waarbij het Herenkoor zal zingen.
’s Avonds om 19.00 uur is er een eucharistieviering, waarbij het Dames- en Herenkoor zal zingen.
Wij hopen zo aan velen de gelegenheid te geven om juist op Allerzielen naar de kerk te komen.
Ook dit jaar willen wij lichtjes laten branden op het kerkhof.
De werkgroep Tuinfluiters zal, mits de weersomstandigheden het toelaten,
waxinelichtjes aansteken in lantaarns om het kerkhof feeëriek te verlichten.
Ook het pad naar het kerkhof toe zal verlicht zijn.
Voor of na de dienst van 19.00 uur kunt u het aangelichte kerkhof bezoeken.
Er zullen leden van de werkgroep Tuinfluiters aanwezig zijn.
In aansluiting op de avondviering gaan wij gezamenlijk in processie naar het kerkhof.
Bij het kruis op het nieuwe gedeelte wordt een korte plechtigheid gehouden.
Alles natuurlijk bij ‘redelijk’ weer.
Pastor Herman Helsloot

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl