zondag 24 sept. 10.00 uur familieviering met medewerking van het kinderkoor. Dit is de startviering van de Schoenendoosactie. Voorganger: Ph Kint
zondag 17 sept 9.00 uur Eucharistieviering in de Jacobuskerk
zondag 17 sept. 10.00 uur oecumenische dienst met medewerking van het herenkoor in de Dorpskerk aan het Dielofslaantje
Zondag 3 sept. 10.00 uur viering met M. Nagtegaal Samenzang
Zondag 27 aug. 10.00 uur Euch. Viering met I.Osterhaus Samenzang
Zondag 20 aug. 10.00 uur WCV met M. Nagtegaal Samenzang
Ziekenzalving
Dit sacrament is bij uitstek het teken van Gods bemoedigende nabijheid en troost. Het brengt voor ons tot uitdrukking, dat God ons niet alleen laat in het soms moeizame proces van ouder worden, of in een periode van afnemende gezondheid en toenemende eenzaamheid, maar dat God ons juist extra kracht en vertrouwen wil schenken met zijn blijvende nabijheid. Zo is de ziekenzalving bedoeld om mensen te sterken en te bemoedigen. De kerk kan veel goeds betekenen in het leven van mensen. Dit geldt vooral op momenten, waarop je graag steun en bemoediging zou willen ontvangen: wanneer je ziek bent, ergens verdriet over hebt of je eenzaam voelt. Ook bij het ouder worden kan de behoefte aan een zekere geestelijke steun en nabijheid zich doen gelden. Je kijkt terug op wat geweest is en wat je ervan terecht hebt gebracht. Je maakt voor jezelf een soort balans op en je hoopt dat die uiteindelijk positief zal zijn.
Het mag in dit verband duidelijk zijn, dat de ziekenzalving niet uitsluitend het sacrament is voor wie in direct levensgevaar verkeert. Wellicht was dat in het verleden vaak wel het geval, maar vandaag de dag krijgt dit sacrament een bredere inbedding in de algehele levensfase, waarin gelovige oudere mensen verkeren. Als de situatie daar aanleiding toe geeft, kan de ziekenzalving desgewenst later altijd nog weer een keer herhaald worden. Soms kan het ook als een soort voorzorg dienen en geeft het een rustig en goed gevoel, dat je de ziekenzalving zelf bewust hebt mogen meemaken
* op initiatief van pastor Igno Osterhaus vindt op zaterdagmiddag 24 juni 2023 in de kerk van Jacobus Major in Akersloot om 14.00 uur voor parochianen de ziekenzalving plaats, s.v.p. aanmelden via telefoonnummer 06 222 48 723
Verkorte tekst uit ‘Bron van Levend Water” Parochieblad-5.-Mei-2023-voor-op-de-website.pdf (rk-bronvanlevendwater.nl)
1e Pinksterdag 10.00 uur Oecumenische viering met J.Eekels + E. Kooiman dominee Aquariuskoor
Pinksteren 28 mei 2023 10.00 uur in de Kerktuin. Het is prachtig weer. Het Aquariuskoor zit in afwachting. Piet Schut draait aan de knoppen. De stoelen staan klaar en de klokken luiden om 9.45 uur.
“de Kerktuin” stroomt vol. Gelukkig zijn er stoelen van huis meegenomen en worden er door Jan Meijne nog stoelen bijgeplaatst: Ruim 100 aanwezigen + het Aquariskoor met begeleiding van Esther Hopstaken-Krom en Ria Pijlman. Geweldig. Bij de aankomst ontving een ieder het boekje, een papieren duif met knijpertje en een kleurtje.
Een mooie Oecumenische Pinksterviering met als thema “Nieuwe Inspiratie” door de voorgangers: Ds Edward Kooiman en Mw Jeanne Eekels. We starten met “Hier zijn wij samen” de Overweging over kerksluitingen, dromen voor de toekomst, samenkomen. ADEM van de GEEST.
Opdracht: tekst op het “duifje” noteren en ophangen….ja, ze bewegen in de wind. ”Uit vuur en ijzer” wordt als slot enthousiast meegezongen.
En dan is er ontmoeting met koffie / thee.
Hartelijke dank voor de vele onzichtbare vrijwilligers
Walking Dinner-
Annelies Swart,MOV Akersloot
Zondag 23 april 2023 10.00 uur I.Osterhaus Euch. Herenkoor
In de Goede Week was er voor de Goede Vrijdag voor een andere aanpak van de viering gekozen. Het Herenkoor St Cecilia van de Jacobuskerk had samen met het herenkoor Laus Deo uit Uitgeest de Kruisweg muzikaal opgeluisterd. De koorzang van dit projectkoor ondersteunde op passende wijze de projectie van de Kruiswegstaties uit Lourdes. Ook de overdenkingen bij de staties droegen bij aan een inspirerende Goede Vrijdag viering. De beide herenkoren hadden een goed gevoel over deze samenwerking. Mogelijk komt er een vervolg. Ook de aanwezige parochianen waren positief over deze nieuwe opzet.
Musical Judas en Jezus uitgevoerd door Aquarius 24,25,31 maart 1 april 2023
In 2019 schreef Corrie Kerssens deze musical om in 2020 tijdens de pauze van onze wekelijkse repetitie in grote lijnen het bestaande lijdensverhaal in een hedendaagse versie te omschrijven. Henk Hudepohl was toen nog onze Pastor, ik hoor nog zijn bulderende lach bij de scènes die Corrie op haar -voor ons bekende wijze- voor deed en we kregen zijn fiat om deze uitvoering in de paastijd van 2021 te brengen. Het Corona virus gooide alles aan de kant, de eerste tijd repeteerden we per stem nog via de Zoom, maar al snel bleek dat Corona alles en iedereen in de greep had en dat er voorlopig geen uitvoering plaats kon vinden. In 2022 begonnen we geboosterd en wel op afstand en kruislings in de banken aan de repetities, opgelucht en heerlijk om weer te kunnen zingen. Corrie had het script enigszins herschreven want de tijd en de actuele zaken uit 2019 waren alweer op de achtergrond geraakt. Gelukkig konden we vanaf september 2022 weer helemaal los gaan, nou ja goed ingepakt weliswaar want we zaten midden in de energiecrisis en in de kerk werd niet gestookt. Dus gekleed in dikke jassen en sjaals en Ester om haar handen enigszins soepel over de toetsen van de piano te laten gaan onder een straalkachel. Vanaf januari repeteerden we 2 x per week en tegen de tijd dat de uitvoering plaats vond nog enige keren op zondag om o.l.v. Sandra Eriks de choreografie onder de knie te krijgen.
De band Hunckemannen, de decorgroep, de heren van licht en geluid de dames van de grime de sponsoren stonden weer paraat om samen met ons tijdens de passietijd de Jacobuskerk in Akersloot weer een plek van samenkomen te laten zijn. Of we daarin geslaagd zijn? De reacties van de bezoekers waren positief en enthousiast. Het passie verhaal vertaald naar deze tijd werd duidelijk en ingetogen verteld door José van Diepen. Rob Dekker in de rol van Jezus zong prachtig de liederen passend in het verhaal. Margret Graas was sterk in de grote rol van Judas, Marja Buur als Maria, Linda Betjes als Maria Magdalena, haar werkgeefster Erica Verduin en haar vriendin gespeeld door Connie Rienstra, Jeroen Rekveld als Pontius Pilatus, de vrienden van Jezus, gastspelers die Barabas, de soldaten en Bart en helpers speelden. Ook Bente, Bob en Lisanne de zieke maar na wonderbaarlijke genezing weer vrolijke kinderen en alle leden van het Aquariuskoor maakten het geheel af. Het waren 4 goedbezochte fantastische avonden waar we met een gevoel van trots, plezier maar vooral voldaan op terug kijken.
Met veel dank voor de grote inzet van alle vrijwilligers en Wouter Molenaar voor het oogje in het zeil.
Ineke van der Eng, koorlid Aquarius.
Ervaringen van een bezoeker van de Passion: Judas & Jezus
Om 19.15 arriveer ik bij de Jacobus kerk voor de 4de en laatste voorstelling. Er staat al een rij bezoekers. Ik sluit aan en vraag de man voor me, die ik niet ken, wat hem hier brengt. Hij vertelt me dat hij vorige week al is geweest en zo heeft genoten dat hij nu zijn moeder heeft meegenomen. Dat belooft wat! Als om half 8 de deur opengaat stap ik verwachtingsvol naar binnen. Binnen 20 minuten stroomt de kerk vol. Klokslag 8u heet de schrijfster van dit stuk, Corrie Kerssens, ons welkom en komt het koor op in blauw en wit gekleed. En dan krijgen we het lijdensverhaal te zien en te horen in een hedendaagse versie. Het verhaalt over een Jezus die een hele nieuwe beweging op gang heeft gezet met een pagina op Instagram, # Zoon van God. Hij heeft veel volgers maar er zijn ook mensen die hun bedenkingen hebben. In de voorstelling wordt, wat er 2000 jaar terug gebeurde, naar deze tijd en ons dorp geplaatst. Het nieuws dat via de White Flyer wordt verspreid. En Maria Magdalena haalt het brood voor het laatste avondmaal bij bakker van Baar. En zo zijn er meer verwijzingen. Aan de reacties uit het publiek hoor je wie de locale bewoners zijn. De verteller brengt het verhaal heel duidelijk en Judas laat haar twijfels in tekst en zang heel goed zien. Ook de andere personages spelen en zingen hun rol met verve. Met een grappig gespeelde Pontius Pilatus De liedjes zijn eigentijds en toepasselijk gekozen. Soms is de tekst aangepast. Het koor is geen statisch geheel maar brengt de liedjes levendig. Ik heb bewondering voor de leden die al die 14 liederen, met bewegingen, uit het hoofd heeft geleerd. Voor mij is toch wel de uitschieter Bohemien Rapsodie. Een moeilijk lied maar heel goed ingepast en vertolkt door koor en solisten. En dit alles onder de deskundige leiding van dirigente Ester Hopstaken-Krom en de band, de Hunkemänner. Ook de verrassende Special Effects verdienen een compliment. Het decor wat opent en Christus aan het kruis zichtbaar wordt. De vredes duiven die door de kerk gaan. De hele voorstelling blijft boeien, een lust voor oog en oor. Het applaus aan het eind is dan ook dik verdiend. Na de voorstelling spreek ik nog een bezoeker. Hij vertelt positief verrast te zijn door de kwaliteit van het koor, muziek en evenement. Complimenten! Ik hoor ook dat zo’n kleine duizend mensen deze voorstelling bezocht hebben. Een opsteker voor ons dorp, de kerk en de organisatie. En zo zie je maar, MET ELKAAR WORDT HET BETER! Het slotlied wat nog lang in mijn hoofd bleef hangen.
34 ste SPONSORLOOP AKERSLOOT
-Dinsdag 4 april om 13.00 uur
Een succesvolle, geweldige middag
Een zonovergoten stralende dag met gezellige vrolijke kinderen in gezelschap van hun leerkrachten, maar ook de vele vrijwilligers, EHBO’ers, verkeersregelaars, en voor de allerjongste op de terugweg naar school een kort bezoekje in Strammerszoom,
Wat een sportiviteit, inzet en beweging in mooi Akersloot:
Ongeveer 400 kinderen van de Rembrandtschool en basisschool De Brug wandelden onder schooltijd naar onze Jacobuskerk, alwaar op de Klaas Hoornlaan het lint doorgeknipt werd door Juf Joke voor de ronde:
Kerklaan, bij de handbal richting het Alkmaardermeer, Meerzit en daarna met z’n allen de kerk in.
Onderweg een stempelpost, limonade stop bij het amfitheater. Mede mogelijk gemaakt ook door ondernemers van ons dorp. Er zijn geen woorden voor….. zo’n schitterend mooi netwerk van die vele vrijwilligers!
Super bedankt allemaal, dit alles voor Mama Jane, het project “accu’s voor zonnepanelen”!
En dan donderdag na schooltijd, op 6 april 2023 konden de kinderen hun sponsorgeld komen brengen in de kerk. Met leuke leerzame quizvragen waar vele kinderen enthousiast aan deelnamen.
Om 17.30 uur was de tussen stand van de sponsoropbrengst maar liefs al € 5000,-.
Wij willen onze grote bewondering uitdragen, in een woord SPECTACULAIR…..
Kinderen geweldig en ook de mooie samenwerking met de basisscholen. Lof alom!
Waar een klein dorp GROOT in is, we zijn mega trots!
Het Sponsorloop-team
Zondag 2 april 2023 tijdens de familieviering met ons kinderkoor de Meerzangertjes, dirigente Marian Meijne en organiste Margriet Velzeboer, in de Jacobus Majorkerk waren meer dan 40 palmpasenstokkken allemaal zichtbaar rond het altaar neergelegd.
Na de viering hebben de kinderen er mee rond gelopen in de kerk en bracht eenieder er een naar een dierbare.
Het was een prachtige viering begeleid door Yvonne Hoogenbosch en Yvonne van Stiphout, met als voorganger Igno Osterhaus, we kijken er vol trots op terug.
Zo wil iedereen wel de Paasdagen starten!


SOBERE SOEPMAALTIJD VOOR DE VASTENACTIE
OP DE VRIJDAG 17 MAART 2023 VAN 18.00 – 19.00 UUR
Om ontwikkelingssamenwerking op de kaart te zetten en de Vastenactie te steunen, organiseert de werkgroep ‘Missie, Ontwikkelingssamenwerking en Vrede’ (MOV) van onze regio vier sobere soepmaaltijden op vier verschillende locaties. Op vrijdag 17 maart is het in de St. Jacobus Major kerk te Akersloot. De sobere soepmaaltijd wordt gehouden in de Kerk -ingang Mariakapel- en begint om 18.00 uur en zal om 19.00 worden afgesloten. Bij de veertigdagentijd (ook wel vastentijd genoemd) hoort het woord ‘versoberen’. Dit wil zoveel zeggen als: “Je laat iets staan” opdat er ruimte ontstaat voor de diepere vragen van het leven. Een stukje solidariteit ook in deze wereld waar miljoenen mensen op de vlucht zijn, honger moeten lijden en bijna niets hebben om mee rond te komen. VERSOBEREN, INKEER EN ONTMOETING Het zijn deze drie begrippen (versoberen, inkeer en ontmoeting) die de ingrediënten zijn van deze soepmaaltijd. De maaltijd is voor iedereen toegankelijk. Voor jong en oud, alleenstaanden en gezin, allen zijn van harte welkom! De maaltijd zal eenvoudig maar voldoende zijn en bestaat uit soep en brood. Voor de maaltijd wordt een korte overweging gehouden rond het hongerdoek met als titel:
‘Ont-moeten’. Johan Olling zal hier iets over vertellen. Het is ook het hongerdoek dat de komende veertigdagentijd centraal zal staan in al onze kerken en gebeden. Er wordt afgesloten met een lied. Een aansprekende vorm van liturgie waar je zo bij kunt aanschuiven. SOEPKOM EN LEPEL MEENEMEN We stellen het op prijs als je zelf een soepbord of soepkom en lepel meeneemt. Bij het verlaten van de maaltijd staat er een mandje voor een vrijwillige bijdrage voor de Vastenactie.
Om de organisatie van deze maaltijd ook de kans te geven zich goed voor te bereiden, vragen we je om je uiterlijk op de donderdag vóórdat je mee wilt eten en vieren per mail aan te melden bij:
53yvsb6215@gmail.com
bellen mag ook en kan naar 06 22 24 87 23
Graag tot ziens op vrijdag 17 maart 18.00 uur
Komende woensdag 15 februari 2023 is er een televisie-uitzending om geld in te zamelen voor de slachtoffers van de aardbevingen in Turkije en Syrië.
Met het idee Ora et Labora / Bid en Werk, of in dit geval Bid en Geef, houden we om zeven uur ’s avonds een oecumenische gebedsdienst in de PKN kerk van Akersloot. Voorgangers zijn lekenvoorganger JeAnne Eekels van de RK Akersloot en dominee Edward Kooiman, ambulant predikant voor de Protestantse gemeente van Uitgeest-Akersloot. Medewerking wordt ook verleend door de Cantorij onder leiding van mevr. Cora de Lange.De collecte in deze dienst zal uiteraard bestemd zijn voor de slachtoffers van de aardbevingen.
Save the date! De musical van Aquarius “Judas en Jezus next” komt er aan.
Aquarius heeft er weer zin in, om een musical á la the Passion op te voeren. Na 2 jaar afwezigheid kan het gelukkig weer! J Corrie heeft het script geschreven, de liedjes uitgezocht samen met Ester, en ze heeft her en der teksten aangepast. Sandra doet de choreografie voor onze bewegingen.
In het begin van de Corona tijd, zijn we enthousiast door gaan repeteren via Zoom, met het idee dat het niet zo lang zou gaan duren. Maar dat viel toch erg tegen, en we zijn uiteindelijk gestopt met repeteren. Nu, na een paar maanden de stemmen weer opwarmen, zijn we (koor + projectleden) vanaf september hard en serieus aan het repeteren, om een mooie musical voor u op te kunnen voeren.
Om ook tijdens de Kerstnacht viering goed voor de dag te komen, repeteren we vanaf begin november zelfs 2 x in de week. We kleden ons goed aan, i.v.m. de energiekosten en de daarbij horende temperatuur in de kerk. Na een paar minuten zingen en bewegen voelen we de ‘kou’ niet meer. Wij zijn enthousiast en hebben er zin in! Kom meegenieten op 1 van de volgende datums en zet het alvast in je agenda:
Vrijdag 24 maart Zaterdag 25 maart Vrijdag 31 maart Zaterdag 1 april 2023
Schoenendoosactie 2022
Jaarlijks doen wij als parochie mee aan de schoenendoosactie. Dus ook nu in 2022.
Het is een actie waarbij we een schoenendoos versieren en vullen met allerhande spullen,
zoals schriften, potloden, kleurboek, puntenslijper, knuffeltje of speeltje, tandenborstel,
tandpasta, autootje, jojo of tennisbal. We doen dit voor arme kinderen in derdewereldlanden
of voor weeshuizen. Deze kinderen krijgen nooit een cadeautje, vieren waarschijnlijk ook
nooit hun verjaardag. En Sinterklaas en Kerst is voor deze kinderen al helemaal nooit een
feest, zoals wij dat gewend zijn met cadeautjes en lekker eten.
De werkgroep Schoenendoosactie heeft er altijd de handen vol aan, maar doet het met veel
plezier. We proberen overal spullen vandaan te halen voor in de dozen. Gelukkig zijn er ook
heel veel mensen die een flinke gift doen in de vorm van geld, zodat we zelf spullen kunnen
kopen, waar nog gebrek aan is. Ook versieren wij zelf dozen en vullen we de dozen met alle
gedoneerde spullen.
Er zijn heel veel lieve mensen en kinderen die een doos mooi versieren en afgeven in het
parochiecentrum of in de Mariakapel zetten..
Altijd is er een familieviering als startsein voor de schoenendoosactie.
En tijdens de laatste familieviering in de kerk, was een filmpje te zien hoe de dozen werden
uitgedeeld en je zag heel veel blije en vrolijke gezichten. Je kon echt zien dat de dozen goed
terecht komen. Dat is zo mooi aan deze actie, je geeft écht iets weg en je krijgt er een fijn
gevoel voor terug omdat de dozen zo goed terecht komen. Het is niet alleen een kwestie van
geld storten en dan niet weten als gulle gever waar dat geld terecht komt. Bij deze actie zie je
wat er gebeurt met je gift, met je gevulde doos. Iedereen kan aan deze actie meedoen en zijn
steentje bijdragen.
De laatste jaren verzamelen we ongeveer 100 gevulde dozen. Soms zelfs wat meer.
Tot nu toe hebben we 95 dozen. Een mooie prestatie! Maar de sluitingsdatum is 28 november dus er komen vast nog wat dozen binnen, dat is namelijk meestal wel het geval.
De werkgroep wil iedereen heel hartelijk bedanken
2022 najaar: Naar Oekraïne terug
Onze gasten zijn weer teruggegaan naar Oekraïne. We hebben veel geleerd sinds ze half april arriveerden. Een gezin dat 2800 km verderop woonde, waarvan de huizen vernietigd zijn. Het zal je maar gebeuren!
Het zijn ook mensen met andere gebruiken, eetgewoonten, manieren. Af en toe gaf dat aanleiding om, als nuchtere Hollander, even achterop je hoofd te krabben. Maar zo zullen zij ook waarschijnlijk naar ons hebben gekeken. Daarom is het ook mooi dat het motto van Caritas is: Help en oordeel niet.
Het was even wennen en af en toe heel frustrerend om door ons logge ambtelijke apparaat heen te komen. Maar ook de gemeenteambtenaren hebben inmiddels veel geleerd.
Aan de Akerslootse bevolking heeft het in ieder geval niet gelegen. Er is volop ondersteuning geweest van jullie. Jullie gaven heel veel geld, meubilair, kleding, speelgoed en fietsen.
De winkeliers gaven, zeker in het begin, voedsel en spullen.
Ik wil vooral ook onze vrijwilligers van de werkgroep Oekraïne een groot compliment geven. Er moest vaak snel gereageerd worden op noodsignalen en altijd werden de problemen opgelost. Namens de familie Kuzmenko/ Kulbachenko: Spasibo! (dankjewel)
Hierna hebben twee jonge Oekraïense jongens nog een week vertoefd in het huis. Daarna hebben vrijwilligers het huis weer schoongemaakt. Het bestuur heeft aangegeven dat we binnenkort weer Oekraïense vluchtelingen gaan opvangen.
Wouter Molenaar
Werkgroep Caritas Akersloot
Kerstviering
Alle kinderen van Kindcentrum De Brug wandelen naar de Sint Jacobus Majorkerk. En vele ouderen zelfs ook in een rolstoel maken Akersloot “onveilig”. Gelukkig zijn de verkeersregelaars opgetrommeld: er staat een file in Akersloot! De Kerstviering van Kindcentrum De Brug vindt vandaag op 22 december 2022 plaats. Samen worden, onder begeleiding van Wouter Molenaar, met gitaar, en dirigentes/-n enthousiast kerstliederen gezongen. De kinderen van groep 1 en 2 spelen het Kerstverhaal: over Maria en Jozef op zoek naar een slaapplek, De geboorte van Jezus, Vele mooie engelen, herders, en de drie koningen en niet vergeten: de ezel, de os en de schaapjes. De kinderen van de oudere groep vertelden het verhaal. Wat een enthousiasme en blijheid. Dank jullie wel voor de begeleiding juffen en meesters van het Kindcentrum en alle anderen. Mooie, blije Kerstdagen gewenst. Zaterdagavond 19.00 uur vindt de familieviering plaats. Wie weet ontmoeten we elkaar dan weer.Zaterdag 24 dec. 19.00 uur KerstFam.viering met Y. van Stiphout en Kinderkoor
21.30 uur Kerstnacht met Y. van Stiphout en Aquariuskoor
Zondag 25 dec. 10.00 uur 1e Kerstdag Euch.viering met I.Osterhaus en Herenkoor
Maandag 26 dec, 10.00 uur 2e Kerstdag WCV met J.Eekels en Dameskoor
2022 december
OPROEP AAN ALLE KINDEREN: Maak iets wat met Kerstmis, een kerststal of een kerstdorp, te maken heeft. Dat mag van lego, klei of papier zijn, of waar jij het liefst mee werkt. We willen dan tijdens de expositie een kinderkerststallen dorp maken. Zet je naam erop of plak je naam aan de onderkant zodat je na de expositie je eigen werk weer mee terug kunt nemen.
Op 18 en 19 dec. kunnen jullie het inleveren of misschien wel helpen om het op te bouwen.
We rekenen op een prachtig Kerst dorp.
EINDELIJK . EINDELIJK. EINDELIJK.
Nadat we twee jaar geen kerststallen expositie hebben mogen en kunnen organiseren vanwege corona gaan we dit jaar weer eindelijk een expositie organiseren.
Natuurlijk weten we dat corona niet weg is en ook niet meer weg zal gaan uit ons leven.
Maar toch kunnen we weer iets EN DAT IS EEN KERSTSTALLEN EXPOSITIE houden.
Mevrouw Gerda de Jong zal weer een deel van haar verzameling beschikbaar stellen.
Ook mevr. Gerdie Tiebie uit Castricum stelt een deel van haar collectie beschikbaar.
Maar als ú ook een bijzondere of mooie kerststal in bezit heeft of zelfs meerdere en u wilt deze voor de tentoonstelling beschikbaar stellen, bent u van harte welkom.
Even een telefoontje naar Gerard Kaptein 06 57140471 of naar Jeanne Eekels 06 22310467.
De tentoonstelling wordt gehouden In de Jacobus kerk in Akersloot van 22 dec.2022 tot en met 1 Januari 2023, Ingang Julianaweg!
Openings-tijden: na de vieringen tot 16.30 en verder elke dag van 14.00 tot 16.30 uur.
U bent van harte welkom
.
16 oktober 2022
Dameskoor Sint Caecilia Jacobus Major te Akersloot, 60 jarig jubileum en afscheid. Het feest wordt aangekondigd in de Castricummer van 12 oktober 2022 met een foto.
De kerk loopt weer vol. De kerkgangers worden voor de viering verwelkomd met het lied: “Wij groeten u, o Koningin”. Voorganger Igno Osterhaus en lector Yvonne van Stiphout betreden het altaar. Bij de start van de viering vertelde Gerda Hoogland (voorzitter van het Dameskoor) over het ontstaan van het koor: ….Tijdens een vergadering in 1962 stelde men voor: de oprichting van een dameskoor. Was er door de week een viering dan waren er vanuit het herenkoor weinig mannen, die waren aan het werk en veel dames waren thuis! De eerste viering van het dameskoor was voor de leden van het vrouwengilde en Pastoor Van den Berg was heel tevreden……..en de twee dames, die 60 jaar lid zijn: mevrouw Nel van der Eng en Mevrouw Alie Brakenhoff werden door Gerda in het zonnetje gezet. Na de mooi gezongen viering door de soms ragfijne dunne stemmen bedankte Gerard Kaptein (voorzitter van de locarieraad) het Dameskoor voor hun geweldige inzet de vele jaren door. Alle dames ontvingen een rode roos en de organist Frans Verhaar een bos bloemen. Tijd voor Pastor Igno: Marianne Wolvers (dirigente) en Gerda Hoogland (voorzitter) werden naar voren geroepen en de vele, vele activiteiten van de beide dames werden te berde gebracht:
Marianne: Dirigente vanaf eind 2007.Daarnaast al jaren lid van de avondwakegroep, Cantor geweest., Al jaren lector. In 2003, indien nodig, beschikbaar gesteld als vervanger voor dirigent Jacobuscantorij. Van 1981 tot 1997 dirigente van het kinderkoor. Zij organiseerde ook de uitjes voor de kinderen en zorgde voor de dropjes voor na de afloop van de repetities of uitvoeringen. Marianne heeft altijd veel geduld gehad met het dameskoor, met name bij het instuderen van een nieuw lied.
Gerda: Voorzitter en penningmeester van het dameskoor. Zit in het liturgisch beraad. Is kerkwerkster en leidster. Was betrokken bij de oprichting van het kinderkoor. Zat in het bestuur van de Jacobusparochie van 1-5-2005 tot 12-2-2013; kleine HALE vanaf november 2005 In de tijd van Pastoor Hageman was het Gerda, die 20 jaar de kindercreche verzorgde. Ook Parochiereizen samen met Bill van Schie. Zij is ook muzikaal en speelt piano. In de beginjaren speelde zij bij haar thuis piano als er een nieuw lied geïntroduceerd werd.
De welverdiende Oorkondes werden overhandigd en de Penningen van Verdienste opgespeld. Van harte gefeliciteerd! Toegezongen door het Herenkoor met als slot: Doe als wij en zing een lied, want wie zingt veroudert niet!
Als slotlied zong het dameskoor, heel toepasselijk: “Nu wij uiteen gaan”. Tot hun spijt gaan zij stoppen na jarenlang zingen, al met al een mooie tijd
Na de dienst was er gelegenheid om iedereen te feliciteren. Het was een genoeglijk samenzijn. Dank voor de mooie ochtend. Vier het leven!
Gerda Hoogland en Maria Overtoom
Zal het lukken?
Een vredesmaaltijd in het Parochiecentrum Jacobus Major?
Op vrijdag 21 oktober 2022, BRING YOUR FOOD, vredesmaaltijd, intercultureel.
Nog nooit georganiseerd. …Ja, zeker daar komen de mensen aan met de thuisgemaakte gerechten. Alles wordt op een tafel geplaatst. 17 Gasten, jong zowel als oud uit Eritrea, Soedan, Syrië en Nederland.
Bij de start worden we door Jeanne uitgenodigd om het lied “Geef mijn je hand enz.” te zingen. Om de beurt presenteerde een ieder enthousiast en vol trots het meegebrachte gerecht en vertelde over de ingrediënten. Daarna in gesprek met elkaar en heerlijk gegeten met als slot de pudding met aardbeiensaus van Jeanne. Een mooie manier om kennis te maken met inwoners van Akersloot. En zeker voor herhaling vatbaar.
Jeanne Eekels en Maria Overtoom
50 jaar St. Jacobuskerk 1972 – 2022
In 2022 is het 50 jaar geleden dat onze huidige St. Jacobuskerk in gebruik is genomen. Dit vieren wij tijdens het jubileumweekend van 18 en 19 juni met o.a. de expositie:
“Terugblik op 50 jaar kerkgebouw en kerkgemeenschap”
Te zien zijn foto’s van vroeger en nu, historische krantenartikelen, schilderijen, kazuifels, “kerkschatten”, oude kerkvoorwerpen en nog veel meer. Daarnaast wordt een film vertoond met beelden uit het verre en recente kerkverleden (met o.a. “uitgaan” van de kerk in 19xx, ontvangst Sinterklaas in de jaren 80, op pad met bezorgster Sursum Corda) en prachtige beelden van “boven” van onze kerk en klokkentoren.
Programma
Zaterdag 18 juni
- Expositie 13.00 tot 17.00
- Muzikale collage 14.00 uur én 15.30 uur
Mix van oude (lof)gezangen en mooie meerstemmige motetten door het herenkoor o.l.v. dirigente Cora de Lange en organist Ria Pijlman.
Zondag 19 juni
- Feestelijke eucharistieviering 10.00 uur
Met voorganger deken Franklin Brigitta en medewerking van alle koren.
- Zegening herinneringsboom 11.00 uur (na de viering)
Aansluitend is er een gezellig samenzijn met koffie, thee en wat lekkers.
- Expositie 11.30 tot 16.00
Bezoek de expositie onder het genot van een hapje en een drankje.
Voor de kinderen is er een springkussen.
Heeft u vervoer nodig voor het bezoeken van de expositie of de viering, kunt u contact opnemen met:
Margriet Velzeboer 06-51508383
***************************************************************************
Grote schoonmaak! Een parochiaan heeft ons een schilderij in bruikleen gegeven; voorstellende Maria Tenhemelopneming. T.z.t. krijgt dit schilderij, dat in 1953 gemaakt is door pastoor v.d. Berg een mooi plekje in de Maria kapel. Hanneke van Leeuwen maakt het schilderij nu schoon en gaat deze van een nieuwe laag vernis voorzien.
*******************************************************************************
De Jacobus kerk bevindt zich in het centrum van Akersloot: bijzondere schelpvorm
Lees het verhaal van Sint Jacobus Major
********************************************************************************