Nieuwsbrief week 16

Nieuws uit de Kerkstraat

“We houden de moed erin, ondanks alles!” In de keuken zijn twee dames bezig om de gezellige middag voor de kerkwerksters en koffiedames voor te bereiden. De gebakjes, lekkere Heilooërtjes, staan klaar op de schoteltjes en koffie en thee is in de maak. Ze zijn blij dat de groep eindelijk weer bijeen kan komen. Ze nodigen Astrid en mij uit om straks ook even langs te komen. In de Kerkstraat zie ik Afra, de contactpersoon, die voor het Kerkwerk de groepen indeelt en roosters maakt. Ze komt lachend naar me toe: “Ik heb ineens een idee, ik ga voor iedereen even een bosje tulpen bestellen aan de overkant! We hebben een moeilijke tijd gehad, maar dit is een nieuw begin.”

Als de gasten wat later binnen komen, blijft een enkeling ook even staan bij de nieuw opgetuigde boekentafel in de Kerkstraat. Vanmorgen heeft Marjon drie dozen boeken uitgezocht, die uit het huis van pastor Helsloot komen. De boeken stonden daar in een kast in de gang. De kast kon, net als veel ander meubilair uit zijn huis, een nieuwe bestemming krijgen bij een vluchtelingengezin in Bergen. Vorige week kwam Stichting Present op een ochtend de meubelen ophalen. Deze Stichting doet enorm goed werk en bemiddelt tussen hulpvragers en hulpaanbieders. Wanneer er een match is gevonden zorgen hun vrijwilligers dat een en ander getransporteerd en geïnstalleerd wordt. Ook het witgoed, wasmachine koelkast etc., konden op deze manier een nieuwe bestemming krijgen, bij een jonge moeder die een huis had gekregen maar geen spullen bezat. Die ochtend bleek dat ook de boekenkast mee ging, maar dan moest hij nog wel even leeg. Gelukkig waren er verhuisdozen voorhanden en snel stapelden we de boeken daarin. Vanmorgen bleken er verschillende vogelgidsen, kookboeken, maar ook boeken over pastoraat en over Onze Lieve Vrouw ter Nood in te zitten. Marjon heeft alles keurig gerubriceerd. Deze week zullen we weer nieuwe voorraad halen, want dit was slechts de inhoud van één van de 21 boekenkasten…

Het gezellige middagje wordt door de aanwezigen zeer op prijs gesteld er wordt druk gepraat en het duurt even tot er stilte is voor de ‘huishoudelijke mededelingen’. Het rooster van de koffiedames is nog steeds goed te vullen, maar bij het kerkwerk zijn wat dames door omstandigheden afgevallen. Iedereen is het eens met het voorstel van Afra, om van vier naar drie groepjes te gaan, die dan eens in de vier weken de kerk schoonmaken. En terwijl de dames nog even lekker aanzitten, gaan Astrid en ik weer naar onze werkplek, om de vergadering van die avond voor te bereiden.

Even na zeven uur is het onze beurt om koffie te zetten voor de leden van de Overlegraad, dat zijn de leden van het parochiebestuur en vertegenwoordigers van alle drie locatieraden. Aan het begin van de vergadering stelt de voorzitter dat er sinds de laatste bijeenkomst in november ontzettend veel gebeurd is, in de wereld én in onze parochie. Ook deken Franklin is aangeschoven. Hij beaamt dat we als geloofsgemeenschap een erg moeilijke tijd doormaken, maar hij heeft nieuws van het bisdom. Voor de maanden mei, juni en juli is pater Tristan Perez bereid gevonden om in onze parochie vieringen te verzorgen en één dag per week aanwezig te zijn als pastor. Pater Tristan komt oorspronkelijk uit Argentinië. Hij is lid van de orde van ‘Het Mensgeworden Woord’ en al in vele landen werkzaam geweest: Peru, Italië, Egypte, Pakistan, Duitsland, waarna hij via een verblijf in Limburg, naar Noord-Holland kwam. Op dit moment is hij kapelaan in Heemstede en hij zal tijdelijk in onze regio komen assisteren, totdat er deze zomer een definitieve oplossing komt.

En zo is er voor onze parochie ook weer iets zichtbaar van een nieuw begin en kunnen we met de komst van pater Tristan en de toewijding en inzet van zovelen, de moed erin houden. Van harte Zalig Pasen!

Marieke Hoetjes

 

 

Vieringen

Live uitzending van vieringen in de Willibrorduskerk

Van alle vieringen in de Willibrorduskerk wordt een live-stream opname gemaakt
die rechtstreeks te zien is via ons YouTube kanaal.
Ook kan via dat kanaal een opname worden teruggekeken.
Klik op onderstaande link:
H. Willibrorduskerk

 • Paaszondag 17 april – 10.00 uur
  Eucharistieviering met Dames- en Herenkoor
  Voorganger: N. Mantje
 • Paasmaandag 18 april – 10.00 uur
  Woord- en Communieviering met Dameskoor
  o.l.v. parochianen
  Woensdag 20 april – 09.30 uur
  Rozenkransgebed in de Moeder Godskapel
 • Vrijdag 22 april – 09.30 uur
  Gebedsviering in de Moeder Godskapel
 • Zondag 24 april – 10.00 uur – Beloken Pasen
  Eucharistieviering met Vocaal Ensemble
  Voorganger: N. Mantje
  Gebedsintenties:
  In dankbare herinnering: Annie Kraakman-Pater en Cor Kraakman, Johannes Hendrikus Hageman, In dierbare herinnering: Thom Westerhuis en overleden ouders, Catharina Groot en Maria Geerts-Groot, In liefdevolle herinnering: Gré Kraakman – de Koning en Kees Kraakman, In liefdevolle herinnering: Henk Spaans en Atie Spaans-Kamp

 

 

Extra Nieuws

Een stil afscheid

Twee jaar geleden, net als nu de week tot voorbereiding op het Paasfeest.
De Goede Vrijdag. De Kruisweg. Voorgegaan door toen nog diaken Paul Bindels.
Eenzaam, gevolgd door een camera. Een ingetogen gebeuren waar je stil van werd.
Het nog onbekende virus heeft zijn intrede gehouden.
De eerste beperkingen in onze kerk werden ingevoerd.
In deze Kruisweg werd ook de grondsteen gelegd voor de eerste filmopname.
Gereed gemaakt om hem ook thuis te kunnen volgen.
Nu hebben we al de primeur gehad van live-stream uitzendingen
van de vieringen in onze kerk die je direct thuis kan meevieren.
Het volgt een tijd van onnoemelijk improviseren
en proberen de diensten van de Kerk instant te kunnen houden.
Ook voor mij kwam een omwenteling door het hartelijke welkom
en gesprekken die mij op de rails hielpen.
Met de rustgevende Djeff aan mijn voeten.
Het stenen gebouw dat koste wat kost in stand gehouden moet worden,
zal in een Kerk van levende mensen veranderen waar ons geloof in God centraal staat.
De synodale weg zal de weg wijzen
om samen met de hele Kerk hoe dan ook een nieuwe richting in te slaan.
In stilte vertrokken, stond pastor Bindels met zijn visie aan deze weg mee te bouwen.
Bedankt en Alle Goeds

een parochiane

 

 

Goede week actie Caritas Werkgroep Heiloo

Zoals elk jaar in de Goede Week organiseert de Caritas Werkgroep Heiloo
diverse acties voor de Voedselbank Alkmaar ter ondersteuning van lokale gezinnen.
Dit is hulp die structureel is:
gezinnen kunnen voor een periode van zeker drie jaar daar voedselhulp krijgen.
Met daarbij ook veel aandacht en extra’s voor kinderen.

DONATIE: De CWH doneert een substantieel bedrag aan de Voedselbank Alkmaar
als bijdrage en ondersteuning in hun kosten.

VOEDSELINZAMELING: in de periode van Palmzondag (10 april) t/m Pasen (17/18 april)
is het Willibrordushuis alle werkdagen open van 09.00 uur – 12.30 uur.
U kunt daar dan lang houdbare levensmiddelen inbrengen.
Mocht u iets lekkers willen schenken voor de kinderen van de Voedselbank
dan is dat natuurlijk zeer welkom.
Namens al die gezinnen bij voorbaat grote dank!!
Vorig jaar kon de Voedselbank 25 grote bananendozen vol inladen!
Van harte bij u aanbevolen.

Wij wensen u een gezegend Pasen,
Caritas Werkgroep Heiloo

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl