Nieuwsbrief week 18

Nieuws uit de Kerkstraat

Het weekje na Pasen is ook dit jaar een week van relatieve rust. In de kerk kan, na de vele changementen in de Goede Week, nu alles blijven staan. De prachtige Paastuin rond het berkenhouten kruis, met de voorjaarsbloemen die op Goede Vrijdag bij de kruisverering werden neergelegd, hoeft alleen wat water. De kaarsen die op de kandelaars bij de wijdingskruisjes zijn neergezet mogen op Beloken Pasen nog een keer branden. Achter de schermen kunnen heel wat zaken weer worden opgeruimd. De mobiele doopvont waarin in de Paasnacht het vuur achter in de kerk werd ontstoken kan terug naar zolder. De mappen met gegevens voor de verschillende vieringen moeten aangevuld en teruggezet in de kast. De doeken voor de altaarschikkingen kunnen terug in de doekendoos op zolder. Het was een zegen dat we alle draaiboeken van pastor Helsloot, compleet met foto’s, nog paraat hadden. Dat is een houvast geweest bij de voorbereidingen en bij de uitleg aan de zeven verschillende voorgangers. Ook de leden van het Dames- en Herenkoor kunnen even uitrusten van een zeer intensieve periode waarin ze een wezenlijke bijdrage leverden aan de vieringen. Even geen repetitie, want op Beloken Pasen zal het Vocaal Ensemble de viering muzikaal ondersteunen.

De enige die niet rustiger aan kan doen is Zana, onze dirigent. Zij repeteert deze week met de leden van het Vocaal Ensemble. Daarbij heeft ze het initiatief genomen om een paasfeest te organiseren voor haar Oekraïense familie en andere Oekraïners die hier in de omgeving een veilig heenkomen gevonden hebben. Het orthodoxe paasfeest wordt
dit jaar namelijk een week later gevierd dan het katholieke paasfeest. Zana vroeg aan het bestuur of het mogelijk was om de Oekraïense gasten op Beloken Pasen bijeen te laten komen in de Ontmoetingsruimte en hen ook te vragen of ze vooraf deel willen nemen aan de zondagse viering. Dat idee werd natuurlijk van harte omarmd en in korte tijd werd een plan
gesmeed. Zana maakte een inlegvel met Nederlands-Oekraïense tekst en Pastor Mantje bood aan het evangelie in het Kerkslavisch uit te spreken. Zana vertaalde de voorbeden zodat die om en om in twee talen gelezen kunnen worden. Marieke Prein bedacht plannen om de kinderen te vermaken met een knutselwerk en paaseieren zoeken.

En zo staan we vanmorgen klaar om onze gasten te verwelkomen. De uitnodiging is gedeeld via sociale media, dus het is spannend hoeveel mensen we kunnen verwachten. In het transept heeft Zana twee tafels neergezet om paasbroden en ander lekkers op te kunnen plaatsen. Het is een orthodoxe traditie dat de paaslunch na de viering door de priester wordt gezegend en pastor Mantje wil dat graag doen. Enkele gezinnen zijn al gearriveerd en hebben hun cakes en broden neergezet en een plaatsje in de kerk gezocht. Uit Akersloot komen enkele parochianen met auto’s om de elf personen te brengen die onderdak hebben gekregen in de pastorie van de Jacobuskerk. Ook enkele gevluchte mensen die in Onze Lieve Vrouw ter Nood verblijven komen naar de kerk. Bij aanvang van de viering is de kerk al behoorlijk vol. Zelf blijf ik nog in de Kerkstraat om te helpen bij het voorbereiden van de nazit.

Na een minuut of tien komen er twee heren binnen. Eén van hen vraagt in het Engels of hier de zegen gegeven wordt over de paaslunch. Als ik ja zegt, twijfelt hij nog even: “We are with many…”. Op mijn ‘welkom’ gaan de twee weer naar buiten en even later komen er zo’n vijf grote gezinnen met manden vol paasbrood en cakes binnenlopen. Ik leg ze uit dat ze links vooraan bij de tafel plaats kunnen nemen. Dit hele tafereel herhaalt zich even later nog een keer met een iets kleinere groep, maar ieder vindt tenslotte een plek en viert mee. Zo beleven orhodoxe en katholieke christenen samen een indrukwekkende kerkdienst, deels tweetalig, die wordt afgesloten met de zegening van het aangedragen voedsel.

Na de viering is het in de Kerkstraat en Ontmoetingsruimte een drukte van belang, de kinderen zien de paaskleurplaten en gaan direct ijverig aan de slag, er is limonade en koffie voor de volwassenen. In de pastoorstuin worden paassnoepjes verstopt en even later weer opgespoord door enthousiaste kleintjes. Dan klinkt er muziek uit de Ontmoetingsruimte. De gasten staan op en verzamelen zich rond de piano. Leden van het Vocaal Ensemble spelen het Oekraïense volkslied, een ontroerend moment voor iedereen. Het besef dringt weer door dat deze mensen hier niet op vakantie zijn, maar noodgedwongen alles en iedereen hebben moeten achterlaten en niet weten of ze het en hen ooit weer terug zullen zien.

Marieke Hoetjes

 

Vieringen

Live uitzending van vieringen in de Willibrorduskerk

Van alle vieringen in de Willibrorduskerk wordt een live-stream opname gemaakt
die rechtstreeks te zien is via ons YouTube kanaal.
Ook kan via dat kanaal een opname worden teruggekeken.
Klik op onderstaande link:
H. Willibrorduskerk

 

 • Zondag 1 mei – 10.00 uur
  Woord- en Communieviering met Dames- en Herenkoor
  Voorganger: B. Leurink
  Gebedsintenties:
  Fenny de Koning-Wennekes, In dankbare herinnering: Annie Kraakman-Pater en Cor Kraakman, Maria de Wildt-Tesselaar, Conny van der Zwaag-Henning, Voor mijn dierbare echtgenoot Cornelis Johannes Maria Burger, Catharina Groot en Maria Geerts-Groot, Johannes Hendrikus Hageman, In liefdevolle herinnering: Harry Klaver, In liefdevolle herinnering: Pastor Herman Helsloot
 • Woensdag 4 mei – 09.30 uur
  Rozenkransgebed in de Moeder Godskapel
 • Woensdag 4 mei – 19.00 uur
  Oecumenische 4 mei-viering, Ter Coulsterkerk
 • Vrijdag 6 mei – 09.30 uur
  Gebedsviering in de Moeder Godskapel
 • Zondag 8 mei – 10.00 uur
  Woord- en Communieviering met De Brug
  Voorganger: Ph. Kint
  Gebedsintenties:
  Hans Hageman, Maria de Wildt-Tesselaar, Johannes Bartholomeus de Wildt, Jac Verberne, In dankbare herinnering: Wim de Baccker, Catharina Groot en Maria Geerts-Groot, Uit dankbaarheid voor overleden ouders Joop van Westerop en Tiny van Westerop-Wever, Johannes Hendrikus Hageman, In liefdevolle herinnering: Pastor Herman Helsloot

 

 

Agenda

 • Maandag 2 mei
  14.00 uur: Werkgroep Communicatie
 • Dinsdag 3 mei
  Inleverdatum kopij parochieblad

 

 

Extra Nieuws

Dank voor alle goede gaven!

De inzameling, tijdens de Goede Week en Pasen, voor de Voedselbank Alkmaar,
heeft dit jaar 21 goed gevulde bananendozen opgeleverd.
Afgelopen donderdag zijn ze opgehaald door de medewerkers van de Voedselbank Alkmaar.
Er werd ons verzekerd dat veel gezinnen blij zullen zijn met uw goede gaven.
Dank aan u allen voor uw bijdragen en steun!

 

Dodenherdenking Woensdag 4 Mei

Dit jaar is de dodenherdenking in Heiloo op 4 mei weer met publiek zoals voorheen.
Het thema van de Nationale Herdenking is dit keer ‘Vrijheid in verbondenheid’.
De oorlog in Oekraïne toont aan hoe kwetsbaar vrijheid is
en hoe belangrijk het is om oorlogsslachtoffers te herdenken
en het belang van vrijheid en democratie te benadrukken.
Van 19.00 tot 19.30 uur is een oecumenische viering in de Ter Coulsterkerk.
Om 19.40 start de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg
naar het monument ‘De Man van Vught’ aan de Frederica’s Hof

 

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl