Nieuwsbrief week 20

Nieuws uit de Kerkstraat

Jarenlang is het goed gegaan. De zondagsmissaaltjes werden, in grote dozen verpakt, ruim op tijd verzonden en afgeleverd bij het Willibrordushuis. Mocht er onverhoopt niemand aanwezig zijn, dan vonden we een kaartje in de bus, waarop stond dat ze bij de firma Kösters of bij de bloemenzaak Monique waren afgegeven. Vaak stond Ron Kösters al met zijn steekwagen met de postpakketten voor de deur voordat wij het kaartje gevonden hadden. De dichte dozen werden achter in de Kerkstraat neergezet en bij zijn eerstvolgende bezoek aan de kerk direct opgemerkt door de heer Spaans. Hij pakte de bestelling op een rustig moment uit, controleerde de aantallen en legde ze keurig op stapeltjes in de kast in de Kerkstraat, waar de collectanten ze weekend na weekend konden vinden.
De laatste tijd begon het systeem te haperen. De heer Spaans stopte als koorzanger en moest helemaal speciaal naar de kerk komen om de boekjes op te bergen. Hij heeft dat nog lang gedaan, maar toen hij niet meer zelf met de auto kon komen werd het lastiger. Toch hield hij vol, hij liet zich brengen door de kinderen of kwam met de buurtbus. Maar door corona werd ook dit bemoeilijkt en met pijn in het hart heeft hij, als verreweg de oudste vrijwilliger, zijn laatste taak neer moeten leggen.
Ook de bezorging laat de laatste tijd te wensen over. Heel regelmatig vonden we een kaartje in de bus met een code, waarmee je op internet kon zien wanneer het pakket bij het postNL-punt in Deka Tuin lag. Sinds dat pakketpunt is opgeheven, is het helemaal mis. Twee maal is de bestelling nu compleet zoekgeraakt. Zelfs een speurtocht langs alle pakketpunten in Heiloo, met het afleverkaartje in de hand, leverde niets op. Uiteindelijk hebben we het ontvangstadres laten veranderen in het thuisadres van een parochiaan. Daar werd het keurig bezorgd (bij de buurvrouw!) en gelukkig hebben we nu ook de boekjes voor de zondagen ná Hemelvaart.
Deze hele inleiding is niet bedoeld als een soort consumentenklacht voor Kassa of zoiets, maar om u uit te leggen waarom er binnenkort een kist naast de voordeur komt te staan. Toen de heren van de Klussenclub het relaas van de ontraceerbare missaaltjes hoorden, werd het idee geboren om een kist te maken waar pakketten en pakjes ingezet kunnen worden door een bezorger voor geval er niemand aanwezig is om ze aan te nemen. De kist werd in een ommezien in elkaar gezet uit een plaat multiplex die nog in de container stond. Piet Bolten schilderde hem en nu moet hij nog voorzien worden van een opschrift. Nu maar hopen dat bezorgers genegen zijn om pakjes achter te laten in die kist. Het is in ieder geval het proberen waard!

Marieke Hoetjes

 

Vieringen

 • Zondag 16 mei – 10.00 uur (reserveringsbewijs verplicht)
  Eucharistieviering met zang Vocaal Ensemble
  Voorgangers: P. Bindels en R. Hoogenboom
  Gebedsintenties:
  Maria de Wildt-Tesselaar, Maria Adelaar-Schoemaker, Wim de Backker, Johannes Hendrikus Hageman
 • Woensdag 19 mei – 09.30 uur
  Eucharistieviering
 • Vrijdag 21 mei – 09.30 uur
  Eucharistieviering
 • Zaterdag 22 mei – VOORAVOND VAN PINKSTEREN- – 19.00 uur (reserveringsbewijs verplicht)
  Eucharistieviering met zang Nieuw Koor
  Voorganger: P. Bindels
  Gebedsintentie:
  Marcel Meijering
 • Zondag 23 mei – PINKSTEREN – 10.00 uur (reserveringsbewijs verplicht)
  Eucharistieviering met zang leden Dames- en Herenkoor
  Voorganger: P. Bindels
  Gebedsintenties:
  Maria de Wildt-Tesselaar, Conny van der Zwaag-Henning, Lies Lubke en overleden ouders,Pieter Jonker en Aafje Jonker-Wever, Gerard Schuijt, In dierbare herinnering: Thom Westerhuis en overleden ouders, In herinnering aan: Arie Schaap, Annette en overleden familie, Marcel Meiijering, Jac Verberne, Kees en Jo van Westerop-Zentveld, Johannes Hendrikus Hageman, Anton van der Heijden, Overleden familie Lammers, Johan Oosterbaan en Jeanne Oosterbaan-Doedens, Reyer van Baar, Gerarda Rijkenberg, Wim Kuin, Gerard Kuin

 

Agenda

 • Dinsdag 18 mei
  14.00 uur: Vergadering Parochiebestuur
 • Vrijdag 21 mei
  15.00 uur: Commissie Rond de Waterput

 

 

Extra Nieuws

Missionarissen en Missionair Werkers zijn er altijd voor de Ander

Bent u er voor hen tijdens de Pinksteractie 2021?

Wereldwijd zetten Nederlandse missionarissen en missionair werkers
zich iedere dag in voor hun kwetsbare medemens.
Eén keer per jaar zetten wij hen zélf in het middelpunt.
Dat doen we tijdens de Pinksteractie van de Week Nederlandse Missionaris (WNM).
Van 15 t/m 23 mei voert WNM campagne
voor het welzijn van deze bevlogen en bezielde mannen en vrouwen,
zodat zij zich kunnen blijven inzetten voor de ander.
Uw steun is daarbij onmisbaar!
Al vragen missionarissen zelf weinig, een steuntje in de rug kunnen zij heel goed gebruiken.
Mogen missionarissen en missionair werkers dit jaar weer op uw hulp rekenen
en doet u mee met de WNM Pinksteractie?
U kunt folders verspreiden, de Pinksteractie bij familie en vrienden onder de aandacht brengen,
mensen erop attenderen dat digitaal geven ook mogelijk is.
Het is allemaal een kleine moeite die een groot verschil kan maken.
Zo werken wij samen aan een mooiere wereld. Dank u wel!
www.weeknederlandsemissionaris.nl
IBAN: NL30RABO 0171 21 1111

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl