Nieuwsbrief week 21

Nieuws uit de Kerkstraat

Dat mijn job niet alleen maar bestaat uit cijfers inboeken bleek wel weer uit een woensdagmorgen in april. Het begon deze ochtend met de verhalen van mijn collega die in de Goede week naar Spanje was geweest. Tijdens de Semana Santa, de heilige paasweek voorafgaand aan Pasen, worden in veel Spaanse steden processies gelopen. De processies zijn vaak erg indrukwekkend, met harde trommels, bloedende Christusbeelden, huilende Maria’s en boetelingen die puntige maskers dragen. In het filmpje, dat hij tijdens zo’n processie gemaakt had, konden we dit allemaal zien. Het zag er inderdaad erg indrukwekkend uit en ik denk dat je dat eens in je leven gezien moet hebben.
Ik was net weer aan mijn werk toen een van de dames, die op woensdag en vrijdag een viering voorgaan, in kantoor kwam. Toch enigszins bezorgd want mochten deze vieringen wel door gaan? Helaas weten ook wij niet hoe het zal gaan als er een nieuwe priester komt en uiteraard zal alles terdege overlegd moeten worden maar vooralsnog zien wij hier geen problemen. De dame kon ik dus niet wijzer maken dan ik al was/ben (misschien toch niet zo wijs).
Na de viering komt er een heer in kantoor. Hij had een opmerking over het Parochieblad. De achterkant was eigenlijk te mooi om er een stuk tekst in te zetten. Als iets TE mooi is moet je er niets aan doen. Blij met deze opmerking want dit nemen we zeker mee voor een volgende keer. Leren dat iets ook gewoon goed is en er niets meer aan doen/toevoegen is een kunst. Met deze heer kwam er een gesprek naar boven over zijn periode dat hij bij de redactie zat van een blad. Hij heeft daar zoveel van meegekregen; wat kan wel, wat kan niet? Begonnen op een typemachine met doorslagvellen, opsturen, na correcties, weer terug ontvangen en weer opnieuw beginnen met typen en weer terugsturen. Later kwamen de elektrische typemachines wat het leven al een stuk makkelijker maakte. Maar alsnog kon je je geen fout veroorloven. Deze heer wist nog goed dat hij in 1988 uitgenodigd werd om een cursus te volgen op de computer. Een hele week moest hij daarvoor naar het zuiden van het land, maar eenmaal thuis had hij een hoop kennis vergaard. We weten (bijna) allemaal hoe veel makkelijker het is om op een computer een word document op te stellen. Woorden die verkeerd geschreven zijn krijgen een rode arcering en veel woorden worden zelf al automatisch gecorrigeerd. Zoveel makkelijker als “vroeger”. En zo komt er zomaar een heel verleden ter sprake deze woensdagochtend in het kantoor. Hoe mooi!
Een stuk verleden kwam later die ochtend ook naar boven toen, net voor sluitingstijd, een andere heer binnenkwam. Deze heer had gelezen dat een partij boeken van pastor Helsloot in de Kerkstraat opgesteld staat voor de liefhebbers. Hij was benieuwd of er ook boeken tussen zaten over de 2de wereldoorlog. Op de tafel stond niets maar uit een van de dozen die naast het tafeltje staan viste ik nog een boekje over Anne Frank. Verhalen van Miep Gies. Nou hoe bijzonder! De heer was er erg blij mee want naar zijn weten had hij dit boekje nog niet gelezen.
Toen deze heer begon te vertellen over de oorlog stonden mijn oren rechtop. En dat deze heer veel verhalen heeft gehoord over meerdere oorlogen dat kwam mede door zijn eigen ervaringen tijdens WO2 maar ook door zijn werkzaamheden in de psychiatrie. Veel oorlogsleed, oorlogsverhalen heeft hij voorbij horen komen. In die tijd was er nog niet zoveel kennis als tegenwoordig want dat er veel oud militairen met een Posttraumatische stress-stoornis (PTSS) rondlopen dat moge duidelijk zijn. Wat het met iemand doet dat gaat onze voorstelling te boven maar dat het heftig is dat hebben we in de week van 16 tot 23 april kunnen zien bij de Invictus Games. Hier werden verhalen verteld, daar kreeg je kippenvel van.
Helaas is er vanaf 24 februari 2022 een oorlog aan de gang, dicht bij huis, en ook dit gaat onze voorstelling te boven. Mensen die alles moeten achterlaten, die verschrikkelijke dingen hebben gezien, wat doet dit met een mens? Hoe verwerk je dit maar bovenal de grote vraag: hoe kan dit in deze tijd zo gebeuren? Hebben we dan niets geleerd van het verleden? Het verleden: de ene keer zo fascinerend, de andere keer zo gruwelijk.

Voor nu wens ik u een goede week, hartelijke groet, Astrid Wiebering – Vlaar

 

 

Vieringen

Live uitzending van vieringen in de Willibrorduskerk

Van alle vieringen in de Willibrorduskerk wordt een live-stream opname gemaakt
die rechtstreeks te zien is via ons YouTube kanaal.
Ook kan via dat kanaal een opname worden teruggekeken.
Klik op onderstaande link:
H. Willibrorduskerk

 • Zondag 22 mei – 10.00 uur
  Woord- en Communieviering met Dames- en Herenkoor
  (40-jarig priesterjubileum van pastor H. Helsloot)
  o.l.v. parochianen
  Gebedsintenties:
  Maria de Wildt-Tesselaar, In dierbare herinnering: Thom Westerhuis en overleden ouders, Catharina Groot en Maria Geerts-Groot, Cees en Jo van Westerop-Zentveld, Johannes Hendrikus Hageman, Overleden familie Lammers, Maria van Poecke-Linssen, In liefdevolle herinnering: Pastor Herman Helsloot, Gerrit Eijkel en Riet Eijkel-Nielen, Pastor Bill van Schie
 • Woensdag 25 mei – 09.30 uur
  Rozenkransgebed in de Moeder Godskapel
 • Dionderdag 26 mei – 10.00 uur
  Eucharistieviering met Dames- en Herenkoor
  Voorganger: T. Perez
  Gebedsintenties:
  In dankbare herinnering: Annie Kraakman-Pater en Cor Kraakman, Jac Verberne, In liefdevolle herinnering: Pastor Herman Helsloot, In dierbare herinnering aan Kees Panis en zijn kleindochter Chantal
 • Vrijdag 27 mei – 09.30 uur
  Gebedsviering in de Moeder Godskapel
 • Zondag 29 mei – 10.00 uur
  Woord- en Communieviering met Herenkoor
  Voorganger: Ph. Kint
  Gebedsintenties:
  Maria de Wildt-Tesselaar, Voor mijn dierbare echtgenoot Cornelis JohannesMaria Burger, Catharina Groot en Maria Geerts-Groot, Johannes Hendrikus Hageman, Maria van Poecke-Linssen, In liefdevolle herinnering: Pastor Herman Helsloot

 

 

Agenda

 • Vrijdag 27 mei
  19.00 uur: Eerste bijeenkomst Lopend Vuurtje
  in het Steunpunt Egmond-Binnen (naast Adelbertsukerk)
  Daarna in de week voor Pinksteren telkens op een andere locatie in de regio HALE.

 

 

Extra Nieuws

Benefietconcert Oekraïne

Op zaterdag 28 mei organiseert Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo een benefietconcert voor Oekraïne.
Wij hopen hiermee de Oekraïense bevolking een hart onder de riem te steken door geld in te zamelen voor noodhulp.
De donaties gaan naar Stichting Dorcas en naar het hulpproject ´Stop the war´.
Beide organisaties verlenen noodhulp in Oekraïne.
Het Kinder- en Masterkoor Rejoice, geleid door dirigenten Rob en Sandra Fase, geven de aftrap.
Na een korte pauze geven zij het stokje door aan de koren Ubi Caritas, Con Amore
en het Heerhugowaards Gemengd Koor, geleid door dirigent Alexandre Pavloff.
Er zullen bekende werken ten gehore worden gebracht zoals het Hallelujah van Händel,
het Ave Maria en a Clare Benediction van John Rutter.
Als u Oekraïense vluchtelingen kent, neem ze vooral mee.
Bij het optreden is een tolk aanwezig.
U kunt uw auto parkeren op ons parkeerterrein aan de Kapellaan.
Omdat wij een flinke toeloop van geïnteresseerden verwachten
willen wij u vragen om, indien mogelijk, te voet of op de fiets te komen.
Datum: zaterdag 28 mei 2022 Tijd: 14.00 – 16.00 uur
Bedevaartkapel OLV ter Nood, Kapellaan 144 Heiloo. Aanmelden niet nodig,
Meer info op agenda www.olvternood.nl
entree is gratis, een donatie van harte welkom

 

Lopend Vuurtje 2022

‘Dat gaat als een lopend vuurtje’ zeggen we wel eens als er een bericht rondgaat,
of een roddel, want die gaan vaak sneller.
‘Dat gaat als een lopend vuurtje’ dat kan je ook zeggen
over hoe het verhaal van Jezus Christus de hele wereld is rondgegaan.
Nu hebben wij de beschikking over internet en het world-wide-web,
maar de volgelingen van Jezus moesten het doen met hun mond en hun voeten.
Toch is het verhaal over deze wereldberoemde man overal op de wereld terecht gekomen
en heeft Hij duizenden volgelingen gekregen tot in onze dorpen aan toe.
Om dit te gedenken wordt er tussen Hemelvaart (26 mei) en Pinksteren (5 juni)
een soort gebedsestafette gehouden in de regio, de Parochie Bron van Levend Water en de Corneliusparochie,
geïnspireerd door de aloude pinksternoveen.
Elke dag komen we in één van de zes locaties om 19:00 uur bij elkaar
voor een korte gebedsdienst ter voorbereiding op het Pinksterfeest, het geboortefeest van de kerk.
Elke avond steken we één kaars meer aan op de 7-armige kandelaar,
zodat met Pinksteren de volheid van het licht in ons midden brandt
en wij als het ware het licht van Pasen zelf uitstralen.

Hieronder vindt u de data en de locatie.

Vrijdag 27 mei 19:00 uur Steunpunt Adelbertuskerk, Egmond-Binnen
maandag 30 mei 19:00 uur Corneliuskerk, Limmen
dinsdag 31 mei 19:00 uur Jacobuskerk, Akersloot
woensdag 1 juni 19:00 uur Willibrorduskerk, Heiloo
donderdag 2 juni 19:00 uur M.M. Alacoque kerk, Egmond a/d Hoef
vrijdag 3 juni 19:00 uur Adelbertus Akker, Egmond- Binnen

Met vriendelijke groeten,
pastores van de parochies Bron van Levend Water en H. Cornelius

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl