Nieuwsbrief week 23

Nieuws uit de Kerkstraat

Als het goed is hebben de meeste parochianen afgelopen week het Pinksternummer van ons parochieblad in de bus gevonden. Deze kerst verscheen het blad voor het eerst in een nieuwe kleuren-lay-out. Sindsdien hebben Marius en Petra, de vormgevers binnen de redactie, veel kennis en ervaring opgedaan betreffende de opmaak. Ze werken met een nieuw programma en volgen een cursus van de uitgever, die hen tevens met tips en trucs terzijde staat. Er is ook gezocht naar een nieuwe indeling van het blad. Het vorige concept met voorin het parochie-brede nieuws en in de tweede helft het meer lokale nieuws, is verlaten. De indeling is nu meer op onderwerp gerangschikt. Voor alle kleine berichtjes en oproepjes is de middenpagina gereserveerd, waar elk bericht tot zijn recht komt in een kleurig kader. Met de bijdrage van onze fotografen is het, wat mij betreft, een schitterende uitgave geworden!
In het Pinksterblad wordt ook aandacht gevraagd voor verschillende acties van de Caritas werkgroepen. Daarbij is een nieuw initiatief ter ondersteuning van mensen met lage inkomens. In een mail vroeg de Caritas werkgroep Heiloo onlangs aandacht voor een nieuw fenomeen: ‘de hulpkast’. Overal in Nederland zie je tegenwoordig boekenkastjes langs de weg. Je kunt er gratis een tweedehands boek uit meenemen en er ook een boek in terugleggen. Naar dat voorbeeld zijn er nu ook op verschillende plaatsen kasten met levensmiddelen en andere dagelijkse boodschappen neergezet. Ze staan een beetje uit het zicht en iedereen kan er anoniem artikelen inzetten of uithalen. Zo wordt verspilling tegengegaan en kunnen mensen die het niet breed hebben wat geholpen worden. Het leek de Caritas een goed idee om in of bij onze Willibrorduskerk ook zo’n hulpkast neer te zetten. Na enig beraad werd gekozen voor een iets andere vorm, maar met hetzelfde doel: ‘De Boodschappenmand’.
Zo staan er sinds kort twee grote manden in het Stiltecentrum, met de tekst : ‘breng hier boodschappen die u over hebt; haal hier boodschappen die u nodig hebt.’ We wachten nu op de eerste ingebrachte artikelen. Dat kan van alles zijn: van pasta, rijst en broodbeleg tot wasmiddelen, maandverband en andere hygiënische benodigdheden. In het Stiltecentrum kun je vrij anoniem iets inbrengen of iets ophalen en je kunt er iedere ochtend terecht. We zijn benieuwd of het zal gaan lopen, maar het is zeker het proberen waard!

Marieke Hoetjes

 

 

Vieringen

Live uitzending van vieringen in de Willibrorduskerk

Van alle vieringen in de Willibrorduskerk wordt een live-stream opname gemaakt
die rechtstreeks te zien is via ons YouTube kanaal.
Ook kan via dat kanaal een opname worden teruggekeken.
Klik op onderstaande link:
H. Willibrorduskerk

 

 • Hoogfeest van Pinksteren, zondag 5 juni – 10.00 uur
  Eucharistieviering met Dames- en Herenkoor
  Voorganger: T. Perez
  Livestream: https://www.youtube.com/watch?v=GSxshwOQSnw
  Gebedsintenties:
  Fenny de Koning-Wennekes, Miep Luijckx, In dankbare herinnering: Annie Kraakman-Pater en Cor Kraakman, Marcel Meijering, Maria de Wildt-Tesselaar, Annie Schut-Zijp, Jac Verberne, Catharina Groot en Maria Geerts-Groot, Maria van Poecke-Linssen, Johannes Hendrikus Hageman, Coby Jazet-Crone, In liefdevolle herinnering: Pastor Herman Helsloot, Overleden familie Lammers
 • Woensdag 8 juni – 09.30 uur
  Rozenkransgebed in de Moeder Godskapel
 • Vrijdag 10 juni – 09.30 uur
  Gebedsviering in de Moeder Godskapel
 • Zaterdag 11 juni – 19.00 uur
  Woord- ern Communieviering met El Shaddai
  Voorganger: K. Kint
  Livestream: https://www.youtube.com/channel/UCt3dnWR83Gfp9kRYzVXa0_g
 • Zondag 12 juni – 10.00 uur
  Eucharistieviering met Dameskoor
  Voorhganger: N. Mantje
  Live Stream: https://www.youtube.com/watch?v=Akw_NlQA1wk
  Gebedsintenties:
  Maria Adelaar-Schoemaker, Marcel Meijering, Voor mijn dierbare echtgenoot Cornelis Johannes Maria Burger, Catharina Groot en Maria Geerts-Groot, Johannes Hendrikus Hageman, In liefdevolle herinnering: Pastor Herman Helsloot

 

 

Agenda

 • Dinsdag 7 juni 16 januari
  15.00 uur: Vergadering parochiebestuur
  20.00 uur: Voorbereiding wandeling 11 juni ‘Geloof in de Bijlmer’ Plaats: Willibrordushuis
 • Woensdag 8 juni
  15.30 uur: Commissie Waterput in de ter Coulsterkapel
 • Zaterdag 11 juni
  Wandeling Amsterdam: ‘Geloof in de Bijlmer’

 

 

Extra Nieuws

Geloof in de Bijlmer

Geloven is meer dan gebed en offer. Geloven is een publiek verhaal!

Sinds de Bijlmermeer in rap tempo werd bebouwd
heeft zich daar een haast niet voor te stellen aantal bevolkingsgroepen gevestigd.
Natuurlijk, mensen uit Suriname, de Antillen en nog een paar ons bekende nationaliteiten
zijn echt geen vreemden meer voor ons.
Maar er zijn nog talloze andere nationaliteiten,
allen met hun eigen culturele achtergrond en geloofsbeleving.
Hoe leven al deze groeperingen samen? Wat zijn de specifieke problemen?
Kortom: Hoe functioneert zo’n samenleving?
Wat zijn de sterke en wat zijn de zwakke kanten?
We laten ons ter plekke informeren en we bekijken
en beluisteren natuurlijk een en ander tijdens een ontspannende wandeling.
Het zal zeker een verrassende indruk opleveren.
Op dinsdag 7 juni is er een ‘voorbereidingsavond’,
waarop we alvast wat achtergronden van de te bezoeken geloofsgemeenschappen
zullen belichten en nadere afspraken zullen maken voor de reis op zaterdag 11 juni.

Wie: dhr. André Burghardt, dhr. Nico Veerkamp
Voorbereiding: dinsdag 7 juni om 20.00, Willibrordushuis (€ 3,- pp)
Wandeling: zaterdag 11 juni; (kosten: treinreis, entree kosten, lunch)
Aanmelding: willibrorduskerk@rk-bronvanlevendwater.nl of 072 5330906

 

Vrijwilligersmiddag

Op zaterdagmiddag 18 juni organiseert de Locatieraad Willibrord
een gezellige bijeenkomst voor alle vrijwilligers.
Daarmee willen zij allen bedanken die zich de afgelopen tijd
hebben ingezet voor onze geloofsgemeenschap.
Alle vrijwilligers zijn dan van harte welkom
in de Ontmoetingsruimte en Kerkstraat van het Willibrordushuis.
De bijeenkomst is van 15.00-17.30 uur.
Er zijn uitnodigingen verstuurd,
maar het zou kunnen zijn dat sommige vrijwilligers geen uitnodiging hebben gekregen.
Wanneer u, als vrijwilliger, geen uitnodiging hebt ontvangen,
of als u vermoedt dat iemand anders per ongeluk geen uitnodiging heeft gehad,
schroom dan niet om uzelf of iemand anders aan te melden!
U kunt dat doen door, uiterlijk 4 juni,
een briefje in de bus van het Willibrordushuis te deponeren
met uw naam en werkgroep,
óf ’s morgens even langs te gaan of op te bellen (5330906).
We zien uit naar uw komst!

 

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl