Nieuwsbrief week 23

Nieuws uit de Kerkstraat

“Ze hebben hem uiteindelijk teruggevonden in het kolenhok!” Met een trotse glimlach staat Piet Baltus in de deuropening en toont een prachtige dompelkaars, zorgvuldig verpakt in cellofaan, waardoor de afbeelding op de kaars duidelijk zichtbaar is. Het is een gegoten applicatie in de vorm van Sint Willibrord met kerk en staf en fraai beschilderd in rood, wit en goud. Ooit heb ik zo’n kaars gewonnen tijdens een vrijwilligersavond hier in de parochie. Hij staat sinds jaar en dag in de huiskamer. Nu zochten we naar een passend geschenk om namens de parochie aan onze scheidende burgemeester aan te bieden en een dergelijke kaars leek zeer toepasselijk. Vorige week vroegen we Piet of hij er één kon bestellen bij de abdij. Met een foto van de oude kaars ging Piet op pad. In de kaarsenmakerij herkenden ze de afbeelding, maar die was al lange tijd niet meer in gebruik. Voor alle zekerheid werd de foto bewaard: in geval de mal niet terecht kwam, kon de afbeelding altijd nog nageschilderd worden, rechtstreeks op de kaars. Maar een stevige zoektocht leverde succes op: in het kolenhok kwam de mal tevoorschijn en de applicatie kon alsnog gegoten en beschilderd worden.
Twee dagen later, vrijdag 28 mei, gaan pastor Helsloot en ik op weg naar Onze Lieve Vrouw ter Nood. Het organiserend comité ‘Afscheid Hans Romeyn’ heeft ons uitgenodigd om aanwezig te zijn op één van de 21 ‘haltes’ in de afscheidstour door het dorp. Vanaf 12.30 uur zal de burgemeester met zijn gezin op ludieke wijze door het dorp geloodst worden. Even na twee uur zal hij de stop maken bij Het Putje, waar vertegenwoordigers van het heiligdom, de PKN en onze kerk hem gedag kunnen zeggen. Om een beetje smoel te geven aan onze aanwezigheid, nemen we het Willibrordusvaandel, dat we ooit lieten maken voor de bedevaart naar Echternach, met ons mee. Middels een constructie met een standaard voor een diascherm en een oude vaandelstok, die ik allebei op zolder vond, kunnen we het vaandel keurig neerzetten.
Rond twee uur verzamelen de afgevaardigden van de kerken zich op de hoek van de Kapellaan en de Runxputteweg. Rector de Wit heeft gezorgd voor een schitterende bos bloemen, die zal worden aangeboden aan de echtgenote van de burgemeester. Bovendien is er een ‘cheque’ gemaakt waarop symbolisch, namens de kerken, een bijdrage voor The Spot staat vermeld, de sport- en chillplek voor jongeren die Hans Romeyn graag wil helpen realiseren. Het is prachtig weer en het wachten is dus niet onaangenaam. Bovendien horen we af en toe een ‘gerucht’: “Het loopt erg uit….” “Hij komt met een brandweerauto!…” “Ze zijn nu pas bij Overkerck….”
Maar dan toch eindelijk draait de rode oldtimer van de brandweer Alkmaar de hoek om. Het is een open ladderwagen met houten bankjes, die een zitplaats met uitzicht naar alle kanten bieden aan de familie inclusief twee kleinzoontjes: die hebben vast de dag van hun leven. De wagen stopt en burgemeester Romeyn springt eruit. In enkele minuten worden alle cadeaus overhandigd, met korte woordjes, over en weer. Natuurlijk kent onze burgervader iedereen bij naam en toenaam en hij reageert naar ieder persoonlijk. De cheque, de bloemen, de kaars maar ook het kleine kaarsje dat een parochiaan spontaan aanbiedt, aan alles wordt evenveel aandacht geschonken. Dan is het alweer tijd om verder te rijden. We zwaaien de familie uit en ieder gaat zijns weegs. ‘Dagen van afscheid’, we kunnen daar nu ook het afscheid van de burgemeester aan toevoegen…

Marieke Hoetjes

 

Vieringen

 • Zondag 6 juni – SACRAMENTSDAG -10.00 uur (reserveringsbewijs verplicht)
  Eucharistieviering met zang leden Herenkoor
  Voorganger: N. Mantje
  Gebedsintenties:
  Fenny de Koning-Wennekes, In liefdevolle herinnering Sjaak Overbeek, Maria de Wildt-Tesselaar, Cornelia Johanna Maria van der Meer, Lies Lubke en overleden ouders, Coby Jazet-Crone, Annie Schut-Zijp, Johannes Hendrikus Hageman, Anton van der Heijden
 • Woensdag 9 juni – 09.30 uur
  Eucharistieviering
 • Vrijdag 11 juni – 09.30 uur
  Eucharistieviering
 • Zondag 13 juni – 10.00 uur (reserveringsbewijs verplicht)
  Eucharistieviering met zang leden De Brug
  Voorganger: P. Bindels
  Gebedsintenties:
  Maria Adelaar-Schoemaker, Marcel Meijering, Johannes Hendrikus Hageman, Piet Appelman en zegen over zijn gezin, In liefdevolle herinnering: Kees Jan Sprenkeling

Agenda

 • Dinsdag 8 juni
  14.00 uur: Pastores team te Heiloo

 

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl