Nieuwsbrief week 48

Nieuws uit de Kerkstraat

De trouwe bezoekers van ons Stiltecentrum hebben het al opgemerkt: sinds deze week hangt er weer een echt offerblok aan de muur voor het kaarsengeld. Sinds de opening van het Stiltecentrum begin 2011 worden er elke dag wel kaarsjes gebrand in het kleine Mariakapelletje. Daar hangt de icoon van Maria van Altijddurende Bijstand en daar kun je even gaan zitten voor wat rust en gebed. Ook bij Antonius brandt altijd wel een devotielichtje. Voor het kaarsengeld stonden er vanaf het begin twee sigarenkistjes met een sleuf voor de munten en het opschrift ‘devotielicht 50 eurocent’. Inmiddels zaten de dekseltjes los, maar de bezoekers deponeerden nog altijd hun bijdrage in de doosjes en enkele malen per week werden ze geleegd door een koster. De laatste tijd echter bleek dat iemand hen steeds vóór geweest was, de doosjes waren vaak al leeg. Ook zagen we regelmatig dezelfde onbekende persoon het Stiltecentrum binnenlopen. Als je hem aansprak verdween hij meestal meteen of zei dat hij naar het toilet moest en soms werd hij in de garderobe gesignaleerd. Natuurlijk kun je nooit bewijzen dat hij het geld wegneemt, tenzij je hem op heterdaad betrapt, maar dan nog…
Er werden wat mogelijkheden geopperd om diefstal tegen te gaan. Het zou misschien een idee zijn om bezoekers van het Stiltecentrum te vragen om hun munten aan de receptie af te geven. Maar mensen willen meestal liever in stilte een kaarsje opsteken en even een privé moment hebben. Hoe ging dat vroeger? Achter in de kerk hingen toen verschillende kluisjes, offerblokken genaamd, met opschriften als ‘Voor de bloemen’, ‘Missie’ en ‘H. Anthonius’. Bij de grote verbouwing in het jaar 2000 zijn ze allemaal uit de muur gehaald en is de muur met nieuwe bakstenen aangeheeld. Een zoektocht op zolder resulteerde in de vondst van één offerblok, met opschrift ‘Ter ere van de H. Anthonius’ , echter zonder sleuteltje. Maar er was een kans dat de sleutel in het sleutelarchief zou liggen. Bij zijn afscheid als koster heeft de heer Gerard Bakker zorgvuldig alle sleutels verzameld en, vaak voorzien van een label, overgedragen. Tot onze vreugde bleek er inderdaad een sleuteltje tussen te zitten met op het label, in een keurig ouderwets schuinschrift, ‘H. Anthonius’ en…. hij past! De Klussenclub heeft het offerblok meteen de volgende zaterdag aan de muur geboord en de vaste bezoekers hebben het inmiddels ontdekt, gezien de opbrengst bij de eerste leging.
Zo zijn er altijd wel kleine en grote aanpassingen en verbeteringen nodig in en rond onze gebouwen. Onlangs constateerde de Klussenclub dat het dak van het kapelletje van Maria op het nieuwe gedeelte kerkhof helemaal gaar was. Het staat er ook al weer jaren in weer en wind. Afgelopen zaterdag is het dakje gesloopt en is er een nieuw dak getimmerd van geïmpregneerde rabatdelen. Piet Bolten heeft daarna de wanden prachtig hemelsblauw geschilderd, in de stijl van de kleine kapel van het Putje. Het Mariabeeld, dat gemaakt is in 1927, is van kalksteen en lijkt qua vorm precies op het Mariabeeld van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Als u op het kerkhof bent is de plek zeker een bezoekje waard.
Wanneer u op weg naar het kerkhof door de pastoorstuin loopt zal er misschien nog iets opvallen. De vijver lijkt wel twee keer zo groot geworden. Het bruggetje is natuurlijk weg, maar er is ook een loonbedrijf langsgeweest om de vijver op te schonen en te ontdoen van al het woekerende riet en gras. Nu kan de vijver ook weer doen waar hij voor bedoeld is: de opvang van het hemelwater dat van de kerkdaken komt. Komende week worden alle goten van het kerkgebouw nog schoongemaakt, er liggen weer veel afgevallen bladeren in en de afwatering van het platte dak van de Kerkstraat en Ontmoetingsruimte wordt nagelopen. Wat dat betreft zijn we dan winterklaar!
Marieke Hoetjes

 

Vieringen

 • Zaterdag 27 november – 19.00 uur
  Eucharistieviering met El Shaddai
  Voorganger: P. Bindels
 • Zondag 28 november – Eerste zondag van de Advent – 10.00 uur
  Euchariustieviering met Dames- en Herenkoor
  Voorganger: P. Bindels
  Gebedsintenties:
  Wim de Backker, In herinnering aan: Arie Schaap, Annett en overleden familie, Hans Hageman, In liefdevolle herinnering: Harry Klaver, Voor mijn dierbare echtgenoot Cornelis Johannes Maria Burger, Johannes Hendrikus Hageman
 • Woensdag 1 december – 09.30 uur
  Eucharistieviering
 • Donderdag 2 december – 10.00 uur
  Eucharistieviering in Zorgcentrum Overkerck (alleen voor bewoners)
 • Vrijdag 3 december – 09.30 uur
  Eucharistieviering
 • Zondag 5 december – 10.00 uur
  Eucharistieviering met Dameskoor
  Voorganger: H. Helsloot
  Gebedsintenties:
  Fenny de Koning-Wennekes, Jac Verberne, Kees en Jo van Westerop-Zentveld, Anton van der Heijden, Voor mijn dierbare echtgenoot Cornelis Johannes Maria Burger, Johannes Hendrikus Hageman, Johan Oosterbaan en Jeanne Oosterbaan-Doedens, Piet Appelman en zegen over zijn gezin

 

Agenda

 • Woensdag 1 december
  19.30 uur: MOV-HALE in de Ontmoetingsruimte van de Corneliuskerk Limmen

 

Extra Nieuws

Mededeling Pastor Bindels over koffiedrinken

Zusters en broeders,

Helaas heb ik, in overleg met deken Franklin Brigitha en het bisdom,
moeten besluiten om het koffiedrinken na de zondagsviering voorlopig op te schorten.
We houden u zo goed mogelijk op de hoogte van de verdere ontwikkelingen
en hopen en bidden dat deze maatregelen snel weer opgeheven kunnen worden.

Met hartelijke groet,
pastor Paul Bindels

Inzameling herenkleding van start

In de Kerkstraat staan weer de dozen opgesteld
voor de inzameling van herenkleding tijdens de Advent en Kerstdagen.
Dit jaar is de kleding bestemd voor de winkel van de kledingbank Egmond.
Hier kunnen mensen met een minimum inkomen of net iets daarboven
voor 1 euro per persoon hun garderobe aanvullen.
Het betreft dus alléén herenkleding die zo goed als nieuw is.
We hopen de kledingbank met uw gaven te kunnen steunen!
Caritas Werkgroep Heiloo

 

 

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl