Nieuwsbrief week 50

Nieuws uit de Kerkstraat

Laatst kwam ik een foto tegen van de Kerkstraat, die genomen is in augustus 2001. Een zee van ruimte. Bij de hellingbaan staan enkele fotoborden, met foto’s van de ver/nieuwbouw, die toen net was afgerond. Verder is het leeg, ook de glazen vitrine en het beeld van Willibrord achter in de hoek zijn nog niet geplaatst. Wat een verschil met de Kerkstraat nu, aan het begin van de Advent 2021. Aan alles kun je zien dat het ‘huis van de parochie’ zoals we het toen voor ogen zagen, werkelijk leeft, ook en misschien zelfs juíst in deze moeilijke tijd.
De laatste maanden wordt het uitzicht op het mooie glas-in-loodraam enigszins belemmerd door de extra tafels en stoelen die zijn neergezet. Ze waren bedoeld om meer ruimte te scheppen voor de mensen die graag na de viering een kopje koffie willen drinken. Helaas is dat al weer enige tijd niet mogelijk door de aangescherpte maatregelen. Toch blijkt het af en toe best handig om over wat extra plekken te beschikken, want soms is het ‘rondje’ van zes tafels bij de keuken al bezet. En de Ontmoetingsruimte is tegenwoordig door de week ingericht als kapel.
Voor de dames die de hele maand november op dinsdagochtend het ‘mondkapjesloket’ hebben bevrouwd, staan er nog twee standaards en een groot stuk plastic waarmee ze een tijdelijk spatscherm kunnen bouwen. Wanneer deze actie ten einde is, kan dat weer opgeruimd worden. Ook de schilderijen van de Alkmaarse groep KINK zullen deze week weggehaald worden. We zullen de aanblik missen, maar met de Kerst in aantocht zal er voorlopig genoeg te zien zijn. Op 2 december worden alle 216 (!) versierde en gevulde schoenendozen weggebracht naar Purmerend. Daarmee krijgt Astrid weer wat ruimte voor haar loket. Maar dat zal, helaas voor haar, niet lang duren 😉 . Er is namelijk al heel veel herenkleding ingebracht voor het inloophuis De Kloof in Amsterdam. In het Drukwerkcentrum staan al zeven zakken met textiel klaar.
Vandaag zijn de verhuisdozen weer van zolder gehaald en op de lange kerkbank tegen de muur geplaatst. Op iedere doos staat een ander opschrift: ‘sok’, ‘overhemd’, ’jas’. Zo kunnen we de ingebrachte kleren meteen sorteren. Als een doos vol is wordt de inhoud overgepakt in een stevige plastic zak en aan de overkant (onder het raam van Astrid), gezet. Daar komt half december ook nog een tafel te staan met kerststukjes. Want ook dit jaar houdt de Caritas werkgroep de bekende actie, waarbij parochianen worden uitgenodigd een kerststukje langs te brengen bij iemand die ze daar een plezier mee willen doen.
Juist dit jaar gaan we ook extra ons best doen om de kerstsfeer in de Kerkstraat te brengen. De kerstgroep uit de Moeder Godskerk komt op een beun vlak bij de ingang, zodat hij ook van buitenaf te bewonderen is en er komen nog meer stalletjes. We zullen dan wel even een ander plekje moeten vinden voor de desinfectie zuil en voor de kaartenmolen met die schitterende kerstkaarten. Aan de kerstboom wordt dit maal extra aandacht besteed. Pastoor Bindels heeft al wat gedachten daarover gedeeld. Nu er waarschijnlijk maar 30 kerkgangers naar de kerstvieringen kunnen komen zou het mooi zijn wanneer mensen ook buiten de vieringen om de kerk kunnen bezoeken. De plannen worden op dit moment gesmeed.
Deze week wordt de laatste hand gelegd aan het kerstnummer van het parochieblad. Omdat de regelingen en mogelijkheden rond kerst nog niet vast staan, zal er op het laatste moment ook nog een inlegvel bij het blad gemaakt worden. Daarop kunnen we dan de laatste plannen voor de kerstdagen bekend maken. Al met al hopen we op een periode vol reuring (op gepaste afstand) in ons aller Kerkstraat!
Marieke Hoetjes

Vieringen

 • Zondag 6 december – 10.00 uur (reserveringskaart benodigd)
  Woord- en Communieviering
  Voorganger: H. Hudepohl
  Gebedsintenties:
  Joop Stroomer, Lies Lubke en overleden ouders, Fenny de Koning-Wennekes, Jac Verberne, Anton van der Heijden, Marie de Wildt-Tesselaar, Johannes Hendrikus Hageman, Piet Appelman en zegen over zijn gezin en familie Appelman-Schouten, In liefdevolle herinnering: Kees-Jan Sprenkeling
  Woensdag 9 december – 09.30 uur
  Eucharistieviering in Ontmoetingsruimte
 • Vrijdag 11 december – 09.30 uur
  Eucharistieviering in Ontmoetingsruimte
 • Zondag 13 december – 10.00 uur (reserveringskaart benodigd)
  Eucharistieviering
  Voorganger: N. Mantje
  Gebedsintenties:
  Annie Schut-Zijp, Truus Kraaijer-van de Velden, Joop Admiraal, Maria Adelaar-Schoemaker,
  Ter herinnering aan: Co Smit, In dierbare herinnering: Thom Westerhuis en overleden ouders, Johannes Hendrikus Hageman

Agenda

 • Dinsdag 8 december
  14.00 uur: Parochiebestuursvergadering

Extra Nieuws

Kerstwenskaarten

Twee parochianen, die in deze coronatijd graag knutselen,
hebben samen een heel aantal prachtige kerstkaarten gemaakt.
Zij bieden deze kaarten te koop aan en de opbrengst komt ten goede aan onze parochie.
U vindt de standaard met kaarten in de Kerkstraat. 6 voor 5 euro!

Reserveringskaarten Kerstmis

Zoals het er nu naar uitziet mogen er de komende tijd
slechts 30 kerkgangers aan een viering deelnemen.
Om dit enigszins op te vangen
zijn er dit jaar VIJF Kerstvieringen voorbereid in de Willibrorduskerk,
de kerstvieringen zijn

op Kerstavond, 24 december om 16 uur en om 21 uur,
op Eerste Kerstdag 25 december om 10 uur,
op Tweede Kerstdag 26 december om 10 uur en
op ‘Derde’ Kerstdag 27 december om 10 uur.

Voor al deze vieringen zijn reserveringskaarten vereist.
Deze zijn alléén te verkrijgen na afloop van de zondagsvieringen van 13 en 20 december.
(Dus dit maal niet via het secretariaat).
U kunt slechts reserveren voor één van de vijf kerstvieringen.
Per persoon kunt u voor een viering hooguit twee kaarten afhalen.
De reserveringskaarten voor de Kerst kosten 2 euro per stuk.
De opbrengst komt ten goede aan de Caritas Werkgroep Heiloo en de Adventsactie.
Ook voor de Oudejaars- en Nieuwjaarsviering op 31 december en 1 januari
kunt u op 13 en 20 december een kaart afhalen.
Helaas zullen dus vele parochianen dit jaar geen kerstviering kunnen bijwonen.
Hoe goed we de kaarten ook proberen te verdelen,
er zijn in totaal slechts 150 mensen die één keer naar de kerk kunnen komen op Kerst.
Ter vergelijking: vorig jaar verwelkomden we tijdens de kerst ruim 900 kerkgangers.
Van enkele vieringen zullen opnames worden gemaakt,
deze zijn terug te kijken op YouTube.
U vindt hier informatie over op de website www.rk-bronvanlevendwater.nl

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl