Nieuwsbrief week 52

Nieuws uit de Kerkstraat

Regelmatig wordt me de vraag gesteld: “Hoe gaat het nu met pastor Helsloot?”. Soms wordt er nog aan toe gevoegd: “Ik zag hem laatst lopen, hij zag er goed uit!” En inderdaad, ik mag berichten dat het hem gelukkig goed gaat. De eerste weken na zijn afscheid zijn voorbijgevlogen, zoals hij zelf zegt. Hij had zich omringd met de cadeaus die hij had gekregen, enkele schilderijen en een prachtig geborduurd kussen, een postzegelalbum van het Vaticaan en natuurlijk het herinneringsboek met de bijdragen van zovele bekenden. Hij las zorgvuldig alle herinneringen en wensen, keek naar de opgenomen filmpjes, liet alles keer op keer aan bezoekers zien en dacht na over een plek voor de schilderijen.
Zoveel nieuwe dingen in huis betekende automatisch dat er gereorganiseerd moest worden. En daarmee startte een volgende fase. Aan de muren werd ruimte gemaakt voor de nieuwe schilderijen en hij begon met het uitzoeken en opnieuw sorteren van zijn vele boekenkasten. Het is dan een zegen dat Dorcas naast de deur is, al zijn sommige reeksen, zoals oude encyclopedieën, ook direct naar de papiercontainers gegaan. Zo kwam er wat ruimte in zijn huis aan de Raadhuisweg voor de volgende klus: het ontruimen van zijn werkkamer aan de Westerweg. Op dit moment zijn we daar hard mee aan de slag. In de werkkamer zijn de boekenkasten leeggehaald. De inhoud is deels naar oud papier, deels naar het archief en deels naar het Documentatiecentrum gegaan. Ook pastoor Paul Bindels was blij met enkele boeken. Maar het gros van de banden is in verhuisdozen beland en wacht op verscheping naar de Raadhuisweg, samen met de lege boekenkasten. De Klussenclub is bereid gevonden om alles over te brengen.
Van de uitspraak : “Eerst ga ik drie maanden niets doen!”, is dus in zekere zin niets terecht gekomen. En nu met de kersttijd in aantocht zal pastor Helsloot ook weer bij gelegenheid voorgaan in de parochie. Op Eerste Kerstdag is hij terug in de Willibrorduskerk voor de viering van 10 uur en ook op Nieuwjaarsdag zal hij voorgaan, als alle vieringen tenminste mogen doorgaan. Want dat zal nog best spannend worden.
En zo zitten we weer midden in het Corona-gebeuren. Een tijd die voor mensen die het toch al zwaar hebben extra moeilijk is. Als kerk proberen we daar in deze decembermaand iets, al is het maar een beetje, aan te doen. De Kerkstraat is op dit moment het middelpunt van veel acties. De dozen met kleding voor De Kloof en de tafels met kerststukjes die u vanaf 18 december mee kunt nemen om aan iemand anders cadeau te doen, zijn inmiddels een traditie. Dit jaar zijn er bovendien, onder het toeziend oog van niemand minder dan de H. Willibrord, helemaal achterin levensmiddelen opgestapeld voor de samenstelling van 50 kerstpakketten. De Caritas werkgroep heeft alles keurig verborgen onder een paar prachtige kleden en gaat er deze week mee aan de slag. Maar eerst zullen ze in alle nieuwe parochiebladen een flyer insteken met uitleg over hun activiteiten en bereikbaarheid. Zo proberen we er met en voor elkaar nog steeds het beste van te maken en ook dat zal pastor Helsloot goed doen!
Marieke Hoetjes

Vieringen

 • Zondag 20 december – 10.00 uur (reserveringskaart vereist)
  Woord- en Communieviering
  Voorganger: H. Hudepohl
  Gebedsintenties:
  Jopie en Tineke Ligthart, In liefdevolle gedachten: Peter Greijer, Arie Schaap en overleden dochter Annet en overleden familie, In dierbare herinnering: Thom Westerhuis en overleden ouders, In liefdevolle herinnering: Arie van Twuijver, Vanessa Overbeek-van Twuijver en Jacques Overbeek, Johannes Hendrikus Hageman, Jan Bakker, In liefdevolle herinnering: Kees-Jan Sprenkeling
 • Woensdag 23 december – 09.30 uur
  Eucharistieviering in Ontmoetingsruimte
 • Donderdag 24 december – KERSTAVOND 16.00 uur
  Eucharistieviering met Dameskoor (reserveringskaart vereist)
  Voorganger: P. Bindels
  Gebedsintenties:
  Jan Bakker, In dierbare herinnering: Jan Ridderikhof, Pierre Bussen, Conny van der Zwaag-Henning
 • Donderdag 24 december – KERSTAVOND – 21.00 uur
  Eucharistieviering met De Brug (reserveringskaart vereist, zijn al OP)
  Voorganger: P. Bindels
  Gebedsintenties:
  Annie Schut-Zijp, Jan Bakker, In dierbare herinnering: Jan Ridderikhof, Pierre Bussen, Conny van der Zwaag-Henning, Jac Verberne, In liefdevolle herinnering: Piet Vendel en overleden familie, Uit dankbaarheid voor overleden ouders: Joop van Westerop en Tiny van Westerop-Wever, Louw Jonker en Corrie Jonker-Kaandorp
 • Vrijdag 25 december – KERSTMIS – 10.00 uur (reserveringskaart vereist)
  Eucharistieviering met Dames- en Herenkoor
  Voorganger H. Helsloot
  Gebedsintenties:
  Martha Groen-Groot, Truus Kraaijer-van de Velden, Pieter Jonker en Aafje Jonker-Wever, Marijke Barendse-Broers, Lies Lubke en overleden ouders, Anna Maria Driessen-van der Velden en Matthieu Driessen, Coby Jazet-Crone, Jaap en Corrie Tervoort, Conny van der Zwaag-Henning, Anton van der Heijden, Wim de Backker, In dierbare herinnering: Piet Out en dochtertje Aafke-Jakoba Out, Overleden familie Lammers, Overleden ouders Kilian-Beerendsen en Ria Klaver-van der Ven, overleden ouders Klaver-van de Kamer, Martien Sengers, Gerrit Eijkel en Riet Eijkel-Nielen, Louw Jonker en Corrie Jonker-Kaandorp, Gerard Schuijt
 • Zaterdag 26 december – TWEEDE KERSTDAG – 10.00 uur (reserveringskaart vereist)
  Eucharistieviering met Herenkoor
  Voorganger: P. Bindels
  Gebedsintenties:
  Anton van der Heijden, Jan, Sjaan en Co van Rooijen
 • Zondag 27 december – DERDE KERSTDAG – 10.00 uur (reserveringskaart vereist)
  Eucharistieviering met Vocaal Ensemble
  Voorgangers: P. Bindels en R. Hoogenboom
  Gebedsintenties:
  Voor levende en overleden familie Kuijpers, Johannes Hendrikus Hageman, Uit dankbaarheid voor overleden ouders: Joop van Westerop en Tiny van Westerop-Wever, Willem Erasmus, Piet Appelman en zegen over zijn gezin

Extra Nieuws

Reserveringskaarten Kerstmis

Afgelopen zondag zijn er al veel reserveringskaarten voor de kerstvieringen afgehaald.
De kaarten voor de viering van Kerstavond 21 uur zijn OP,
de kaarten voor de viering van 25 december 10 uur zijn bijna op.

Er zijn nog kaarten voor de kerstviering op Kerstavond 24 december om 16 uur,
op Tweede Kerstdag 26 december om 10 uur
en op ‘Derde’ Kerstdag 27 december om 10 uur.

De reserveringskaarten zijn alléén te verkrijgen na afloop van de zondagsviering van 20 december.
Vanaf 21 december zijn de overgebleven kaarten te verkrijgen bij het secretariaat.

U kunt per persoon slechts reserveren voor één van de kerstvieringen
en voor die viering hooguit twee kaarten afhalen.
De reserveringskaarten voor de Kerst kosten 2 euro per stuk.
De opbrengst komt ten goede aan de Caritas Werkgroep Heiloo en de Adventsactie.
Ook voor de Oudejaars- en Nieuwjaarsviering op 31 december en 1 januari
kunt u op 20 december een kaart afhalen.
Helaas zullen dus vele parochianen dit jaar geen kerstviering kunnen bijwonen.
Hoe goed we de kaarten ook proberen te verdelen,
er zijn in totaal slechts 150 mensen die één keer naar de kerk kunnen komen op Kerst.
Ter vergelijking: vorig jaar verwelkomden we tijdens de kerst ruim 900 kerkgangers.
Van enkele vieringen zullen opnames worden gemaakt,
deze zijn terug te kijken op YouTube.
U vindt hier informatie over op de website www.rk-bronvanlevendwater.nl

© 2018 Bron van Leven Water. Alle rechten voorbehouden. | Privacybeleid

ontwerp: designw.nl - technische realisatie: webheld.nl